Strażacy-ochotnicy zakończyli szkolenie. Teraz zasilą szeregi OSP z terenu powiatu sandomierskiego

  • 23.11.2021, 12:08
  • Źródło: KP PSP Sandomierz
Strażacy-ochotnicy zakończyli szkolenie. Teraz zasilą szeregi OSP z terenu… Fot. KP PSP Sandomierz Strażacy ochotnicy zakończyli szkolenie.

Podziel się:

Oceń:

20 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Kurs rozpoczął się w październiku br. i odbywał się w systemie weekendowym z zachowaniem reżimu sanitarnego. Druhowie ochotnicy w trakcie kursu zapoznali się z podstawami działań ratowniczo – gaśniczymi m.in. gaszenia pożarów, ratownictwa wodnego, kierowania ruchem oraz przygotowywali się do testu w komorze dymowej. Test przeprowadzony został na obiektach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Kursanci szkoleni byli również z zasad służby wewnętrznej, która obejmowała musztrę. Egzamin końcowy pozytywnie zdało 31 strażaków, którzy zasilą szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu sandomierskiego, będą mogli czynnie uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Zdobyta wiedza i nabyte umiejętności pozwolą na prawidłowe realizowanie zadań statutowych i ratowniczych.

Fot. KP PSP Sandomierz 

Źródło: KP PSP Sandomierz

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe