Burmistrz Ożarowa z posłem Andrzejem Kryjem podsumowali gminne inwestycje z funduszy rządowych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Urzędzie Miasta i Gminy w Ożarowie odbyła się konferencja prasowa w temacie pozyskanych przez samorząd środków zewnętrznych oraz realizowanych i planowanych inwestycji. Oprócz władz Ożarowa z dziennikarzami w poniedziałek przed południem spotkał się również poseł Andrzej Kryj.

W ciągu ostatnich dwóch lat do ożarowskiego samorządu ze środków zewnętrznych trafiło kilkanaście milionów złotych. Burmistrz Ożarowa, Marcin Majcher przypomniał, że finansowe wsparcie gmina otrzymała z rządowych programów, ale również projektów unijnych. 

To co za przyznane gminie pieniądze udało się w ostatnim czasie zrealizować omówił natomiast zastępca burmistrza Ożarowa, Paweł Rędziak, który przyznał, że bez zewnętrznych środków nie udało by się zrealizować aż tylu ważnych inwestycji. Wśród najważniejszych inwestycji wymienił budowę świetlicy w Sobowie, przebudowę skrzyżowania ulic Bławatnej i Kolejnowej oraz duży remont jaki odbył się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ożarowie. Oprócz wymienionych już inwestycji w gminie Ożarów planowane jest również wybudowanie i utworzenie centrum opiekuńczo – mieszkalnego, które ma powstać w Sobowie. Jak powiedział Paweł Rędziak w najbliższym czasie realizowane będą także inwestycje kanalizacyjne, na które gmina otrzymała 900 000,00 złotych z rządowego funduszu Polski Ład. 

Gmina Ożarów w ostatnim czasie otrzymała środki na przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków oraz na drugi już etap kompleksowej i wieloaspektowej poprawy dostępności do infrastruktury edukacyjnej na terenie gminy. 

Poseł Andrzej Kryj w trakcie poniedziałkowej konferencji podkreślił, że oferowane samorządom wsparcie finansowe ma wieloaspektowy wymiar. 

Zapraszamy do zapoznania się z całym zapisem konferencji prasowej.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe