Podopieczni Caritas znów zajmowali się zwierzętami. Było karmienie i sprzątanie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Karmienie alpak, baranów i koni oraz dbanie o porządek w stajni to program ostatnich zajęć zooterapii w tym etapie projektu „Samodzielność – drogą do sukcesu”. Projekt realizowany przez Caritas Diecezji Sandomierskiej swoim wsparciem obejmuje 21 osób niepełnosprawnych.

O tym, że kontakt ze zwierzętami ma na nas bardzo dobry wpływ chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Uczestnicy projektu sandomierskiej Caritas mieli okazję się o tym przekonać na własnej skórze biorąc udział w cyklu spotkań w Szkółce Jeździeckiej „ASTORIA” w Zalesiu Gorzyckim. W ramach tych zajęć wiele się działo. Była jazda na koniu, nauka odpowiedniego karmienia i pielęgnacji koni, jak również karmienie alpak i baranów. Były również psy, koty i kury, które uczestnicy systematycznie karmili. 


Podczas dzisiejszych zajęć uczestnicy podsumowali to, czego nauczyli się podczas tego etapu projektu a za wytrwałość, cierpliwość i systematyczność  w trakcie prowadzonych zajęć otrzymali od swojej instruktorki medale.


Zajęcia zooterapii to tylko jedna z propozycji z bogatej oferty zajęć i warsztatów, które odbywają się w ramach tego projektu. W ramach projektu prowadzone są m.in. zajęcia usprawniające i rehabilitacyjne. Każdy z uczestników przez cały czas trwania projektu może liczyć również na indywidualną terapię psychologiczną, logopedyczną i pedagogiczną. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zajęcia z hortiterapii i fotografii.


Projekt „Samodzielność drogą do sukcesu” jest przedsięwzięciem kilkuletnim, a podstawowym jego celem jest zwiększenie samodzielności oraz pobudzenie aktywności społecznej uczestników. Realizowany projekt jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe