Opatowscy samorządowcy #MuremZaPolskimMundurem

  • 18.11.2021, 16:10 (aktualizacja 18.11.2021, 18:40)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

- Wspieramy naszych żołnierzy, policjantów, Straż Graniczną, którzy bronią granicy z Białorusią - powiedział Tomasz Staniek, starosta opatowski.
Wszyscy samorządowcy: wójtowie i burmistrzowie gmin i miast powiatu, radni, Zarząd Powiatu, zgromadzili się na opatowskim rynku na znak jedności i poparcia dla działań polskiego rządu w obronie naszych granic, granic Unii Europejskiej, cywilizacji euroatlantyckiej.
 
- Polska zdaje lekcję w obronie granic Europy. Tak jak w XIX wieku pisarze walczyli piórem, muzycy walczyli muzyką, przypominająca melodie z życia polskiego społeczeństwa, tak my dzisiaj musimy wyrazić stanowczo nasze poparcie dla żołnierzy - mówił starosta opatowski.
 
- Na granicy są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pochodzący z naszego regionu, z gmin powiatów opatowskiego. Ci żołnierze zostawili żony, matki, dzieci. Nie bądźmy obojętni na los tych, którzy zostali i martwią się. Pomagajmy sobie nawzajem.
 
Starosta opatowski cytując słowa świętego Jan Pawła II powiedział, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo. - O niepodległość musimy walczyć każdego dnia. Do niedawna nie przypuszczaliśmy, że będziemy musieli walczyć w taki sposób. Ważne też, by żadne decyzje w naszej sprawie na arenie międzynarodowej, jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, nie zapadały ponad naszymi głowami - stwierdził.
Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
strudzona
strudzona 19.11.2021, 10:10
Wy się weźcie za porządki w swoich gminach.
Tgh
Tgh 19.11.2021, 07:39
Co by nie powiedzieć to Pan Tomasz jak i Pani Małgorzata po wyborach nie będą już rządzić powiatem. Jest 3 lata rządów i żadnej inwestycji w powiecie opatowskim.

Pozostałe