Umowa na budowę łącznika do obwodnicy Opatowa będzie podpisana jeszcze w tym roku

Umowa na budowę łącznika do obwodnicy Opatowa będzie podpisana jeszcze… Fot. Telewizja STV.PL Podpisanie umowy z Mostostalem Warszawa odbędzie się jeszcze w tym roku.

Podziel się:

Oceń:

Wszystko wskazuje na to, że kierowcy, którzy podróżują na trasach Kielce – Lublin oraz Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Annopol – Kraśnik za jakiś czas nie będą musieli wjeżdżać w centrum Opatowa. Niebawem planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą północnego łącznika do obwodnicy Opatowa.
Swoje oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie nowego 3-kilometrowego odcinka drogi krajowej numer 74, który ma łączyć się z zaplanowaną obwodnicą Opatowa zgłosiło 10 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertą według komisji przetargowej okazała się oferta Mostostal Warszawa opiewająca na około 57 milionów 500 tysięcy złotych.
 
Łącznik północny połączy węzeł Opatów na drodze krajowej numer 9, planowany w ramach obwodnicy Opatowa, z drogą krajową numer 74, w okolicy Adamowa. Projektowany jest jako droga jednojezdniowa o długości około 3 kilometrów, z obiektami inżynierskimi na trzech skrzyżowaniach z drogami powiatowymi. W ramach inwestycji powstaną również drogi dojazdowe dla skomunikowania przyległych terenów. Na łącznik będzie można wjechać poprzez dwa ronda. 
 
Zarówno obwodnica jak również planowany łącznik północny zrealizowane zostaną w systemie projektuj i buduj w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.
Umowa z wykonawcą według zapewnień oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach ma zostać podpisana przed końcem 2021 roku.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe