Młodzieżowa Rada Miasta Sandomierza II kadencji. Sesja inauguracyjna za nami

  • 18.11.2021, 12:21
  • Źródło: Gmina Sandomierz
Młodzieżowa Rada Miasta Sandomierza II kadencji. Sesja inauguracyjna za… Fot. Gmina Sandomierz Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza

Podziel się:

Oceń:

Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza II kadencji 2021-2023 jest pokłosiem Zarządzenia Nr 192/2021/Or Burmistrza Miasta Sandomierza z dnia 30 sierpnia 2021 roku w sprawie przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza, określając termin tych wyborów na dzień 13 października 2021 roku.

Wybory odbywały się w 12 okręgach wyborczych, które odpowiadały szkołom podstawowym oraz ponadpodstawowym funkcjonującym na terenie Miasta Sandomierza. W każdym okręgu wyborczym wybierano od 1 do 3 przedstawicieli. W sumie zostało wybranych 19 na 20 członków Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza. Niestety w Okręgu Wyborczym Nr 1 tj. Szkoły Podstawowej Nr 1 zgłosił się jeden kandydat a szkole przysługują dwa mandaty.

W dniu 15 listopada 2021 roku o godz. 16:00 w Ratuszu odbyła się sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza II kadencji 2021-2023, na której nowo wybrani radni odebrali od Burmistrza Miasta Sandomierza zaświadczenia o wyborze, złożyli uroczyste ślubowanie i dokonali wyboru prezydium rady tj. przewodniczącego rady i dwóch wiceprzewodniczących. Przewodniczący rady został uczeń I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum - Alex Szczyrba. Z kolei wiceprzewodniczącymi zostali:

  1. Wiktoria Chmiel – uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego;
  2. Bartłomiej Przyłucki – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Młodzieżowi radni podziękowali Radzie Miasta Sandomierza za powołanie młodzieżowej rady, złożyli również podziękowania Panu Marcinowi Marcowi – Burmistrzowi Miasta za zorganizowanie wyborów do młodzieżowej rady a przewodniczącemu Wojciechowi Czerwcowi podziękowali za zwołanie inauguracyjnego posiedzenia.

Marcin Marzec Burmistrz Miasta Sandomierza powiedział, że wyraża satysfakcje, gdyż jako radny miasta poprzedniej kadencji z innymi radnymi (Piotrem Chojnacki, Robertem Kuroszem i Jerzy Żyłą) i przy wsparciu obecnego przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Czerwca mocno angażowali się w prace zmierzające do powołania tej rady.

Dodał, że: „dzisiejszy dzień jest powodem do dumy, że jako Burmistrz może uczestniczyć w I posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza kolejnej kadencji”. Ponadto Burmistrz Marcin Marzec zapowiedział wielopłaszczyznową współpracę z młodzieżową radą, zapewnił o otwartości i chęci podejmowania wspólnych inicjatyw z młodzieżową radą.

Wojciech Czerwiec Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza powiedział, że gratuluje odwagi młodym członkom rady, zapewnił o gotowości i możliwości współpracy z Radą Miasta oraz życzył samych sukcesów w wykonywaniu mandatu radnego.

Koordynatorem Młodzieżowej Rady, zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta, jest Sebastian Rutyna Inspektor Biura Rady Miasta UM Sandomierz.

Lista

Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza

 

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła / Okręg

Obecny w dniu 15.11.2021r.

1.

Bukszyński Tomasz

II Liceum Ogólnokształcące

 

2.

Chmiel Wiktoria

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich

 

3.

Czerniawski Jakub

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Nie obecny

4.

Dudek Nikola

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

5.

Dusak Lena

Szkoła Podstawowa Nr 4

 

6.

Kossak Stanisław

Katolicka Szkoła Podstawowa

 

7.

Kot Patryk

Szkoła Podstawowa Nr 4

 

8.

Kwiatkowska Natalia

Szkoła Podstawowa Nr 4

 

9.

Lutomska Maja

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

10.

Makowski Michał

Katolickie Liceum Ogólnokształcące

 

11.

Mikula Emilia

Szkoła Podstawowa Nr 3

Nie obecna

12.

Osuch Piotr

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich

 

13.

Poniewierka Emil

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich

 

14.

Przybylski Bruno

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich

 

15.

Przyłucki Bartłomiej

II Liceum Ogólnokształcące

 

16.

Staniszewska Maja

I Liceum Ogólnokształcące

Nie obecna

17.

Szczyrba Alex

I Liceum Ogólnokształcące

 

18.

Wątroba Maja

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

 

19.

Witych Oliwia

Szkoła Podstawowa Nr 3

Nie obecna

 

Radni nie obecni odbiorą zaświadczenia o wyborze i złożą ślubowanie na kolejnym posiedzeniu młodzieżowej rady.

Fot. Gmina Sandomierz

Źródło: Gmina Sandomierz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magnat
Magnat 18.11.2021, 17:10
To jest jakaś kolejna bzdura, nie mająca żadnego sensu.

Pozostałe