Pięknym polonezem mieszkańcy Tarłowa uczcili 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

  • 17.11.2021, 17:15
  • Źródło: Gmina Tarłów
Pięknym polonezem mieszkańcy Tarłowa uczcili 103. rocznicę odzyskania… Fot. Gmina Tarłów Polonez w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 r. w Tarłowie i mieszkańców gminy.

Podziel się:

Oceń:

W hołdzie złożonym ojczyźnie i poległym – 11 listopada 2021 r. mieszkańcy Gminy Tarłów  uczcili obchody 103  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem „Korowodu Patriotycznego” ulicami Tarłowa, następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Tarłowie. Na zakończenie mszy można było usłyszeć recytację „Inwokacji” Pan Tadeusz – Adama Mickiewicza w wykonaniu Wójta Gminy Tarłów- Tomasza  Kamińskiego.

 Po nabożeństwie  zgromadzeni goście: Andrzej Kryj- poseł na Sejm RP, Wacław Rodek- Przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego wraz z Radnymi Powiatowymi, Janusz Giez- Przewodniczący Rady Gminy Tarłów wraz z Radnymi, st.bryg. Tomasz Krzyczkowski-

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, st. kpt. mgr inż. Sylwester Kochanowicz- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, Gminny Komendant Straży Pożarnej- Zbigniew Banulski wraz z jednostkami OSP, Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 r. w Tarłowie, Dyrekcja Przedszkola Publicznego w Tarłowie, Tadeusz Ciastek- Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tarłowskiej, Marek Łata – Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipskiej „Powiśle”, Kombatanci z terenu Gminy Tarłówna czele z pocztami sztandarowymi jednostek OSP z terenu Gminy Tarłów, oraz delegacji uczniów i strażaków pomaszerowali na groby Legionistów Polskich, którzyw dniach 30 czerwca – 2 lipca 1915 r. stoczyli zwycięski bój z oddziałami rosyjskimi o tzw. Redutę Tarłowską i tam złożyli wieńce i wspólnie odśpiewali Rotę.

Kolejnym punktem uroczystych obchodów był taniec Poloneza w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 r. w Tarłowie oraz mieszkańców Gminy Tarłów. Po tej części artystycznej na placu przy budynku Biblioteki. Centrum Kultury w Tarłowie odbyły się uroczyste przemowy  a następnie występy artystyczne przedszkolaków z Przedszkola Publicznego, uczniów Szkoły Podstawowej, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Zespołów Śpiewaczych. Wykonywane pieśni patriotyczne wraz z artystami wykonywali mieszkańcy Gminy Tarłów.

Fot. Gmina Tarłów

Źródło: Gmina Tarłów

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe