Dwie alpaki zamieszkały w Niemienicach. Pomogą niepełnosprawnym dzieciom

  • 17.11.2021, 17:08
  • Źródło: Powiat Opatowski
Dwie alpaki zamieszkały w Niemienicach. Pomogą niepełnosprawnym dzieciom… Fot. Powiat Opatowski Alpaki nowy dom znalazły w Niemienicach. Pomogą niepełnosprawnym dzieciom.

Podziel się:

Oceń:

Powiat Opatowski jako organ prowadzący placówkę zakupił dwie alpaki do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Niemienicach. To element realizowanego projektu "Specjalny znaczy lepszy".

Zwierzęta mają bardzo łagodny charakter, przez co nadają się do pracy z dziećmi z cierpiącymi na ADHD i porażenie mózgowe.  W Niemienicach będą pomocne w alpakoterapii, motywującej do działania, wpływającej na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej niepełnosprawnych uczniów.

-Dodatkowo, w ramach projektu, nauczyciele zostali odpowiednio przeszkoleni do prowadzenia zajęć ze zwierzętami, dzięki czemu nie będziemy musieli zatrudniać instruktorów z zewnątrz - podkreśla Małgorzata Jalowska, wicestarosta opatowski

Oprócz dwóch alpak, w Niemienicach mieszkają też: koń, kucyk i osiołek. Zwierzęta są wielkimi przyjaciółmi dzieci i wspomagają terapię.

Alpaki w hodowlach przemysłowych hoduje się ze względu na ich futro, z którego wytwarza się dzianiny i tkaniny. Jest to jedwabiste włókno naturalne, cieplejsze i bardziej delikatne od owczej wełny. Włókno alpak nie zawiera lanoliny, czyli wosku wydzielanego przez gruczoły łojowe z wełny zwierząt, dzięki czemu jest hipoalergiczne.

Źródło: Powiat Opatowski

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe