Bartek Żak ze "Skłodowskiej" w Ożarowie laureatem "Dyktanda niepodległościowego". Nagrodę odebrał w Kielcach

Bartek Żak ze "Skłodowskiej" w Ożarowie laureatem "Dyktanda niepodległościowego".… Facebook.pl/Agnieszka Golczyńska

Podziel się:

Oceń:

Bartek Żak, uczeń klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie został laureatem "Dyktanda niepodległościowego". Finałowa gala odbyła się we wtorek w Kielcach podczas której wręczono nagrody.

W tegorocznej edycji wzięło udział 25 tysięcy uczniów z całej Polski. Z regionu świętokrzyskiego - 4,5 tysiąca.  W naszym województwie wyłoniono 19 laureatów.

- To bardzo ważne że nasze województwo dołączyło do tego zacnego grona województw, w którym to dyktando się odbywa. W ten sposób uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności – powiedział Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski.

- Dziękuję za udział wszystkim moim uczniom, którzy postanowili zmierzyć się z ortografią a poniekąd także wiedzą historyczną - powiedziała Agnieszka Golczyńska, polonistka w ożarowskiej "Skłodowskiej". - Wśród nich chciałabym wyróżnić Natalię Sałatę z  klasy 3 LO, która także zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, a której zabrakło zaledwie dwa punktów, aby stanąć na podium wśród finalistów.

"Dyktando niepodległościowe" odbyło się już po raz dziewiąty.

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe