Wyróżnienie dla Starostwa Powiatowego w Opatowie za "Łatwy dostęp"

  • 16.11.2021, 11:33 (aktualizacja 16.11.2021, 12:14)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Wyróżnienie dla Starostwa Powiatowego w Opatowie za "Łatwy dostęp" Tomasz Staniek/Facebook.com

Podziel się:

Oceń:

Z rąk senatora Krzysztofa Słonia oraz dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach Andrzeja Michalskiego, Tomasz Staniek, starosta opatowski, odebrał wyróżnienie w kategorii „Łatwy Dostęp” za likwidacje barier architektonicznych w obiektach użyteczności publicznej w Powiecie Opatowskim.

Chodzi o toalety w budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym dla osób, poruszających się na wózku inwalidzkim. Modernizację przeprowadzono z dotacji przyznanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

- To wyróżnienie daje motywację do dalszej pracy na rzecz osób  niepełnosprawnych, którzy potrzebują pomocy, aby codzienne czynności życiowe były łatwiejsze do wykonania - powiedział Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Powiat Opatowski w ostatnim czasie przeprowadził też, z dotacji PFRON-u, modernizację łazienek w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Dębnie i Niemienicach. Wyremontowano jest w ten sposób, że mogą z nich korzystać bez barier dzieci niepełnosprawne.

Wyróżnienie przyznano podczas finałowej gali konkursu „Świętokrzyscy Burzyciele Barier” imienia Anny Sowy. Nagrody wręczono w trzech kategoriach „Łatwy dostęp”, „Skuteczna komunikacja” oraz „Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych”. Uroczystość miała miejsce w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Trzy główne nagrody w poszczególnych kategoriach trafiła do Fundacji „Gramy z Tobą”, Fundacji Dr Clown i Grażyny Alicji Piłat.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe