Opatów świętował odzyskanie niepodległości przez Polskę [FILM i ZDJĘCIA]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mszą świętą i złożeniem wiązanek kwiatów przed pomnikiem jednego z bohaterów powstania styczniowego mjr. „Topora” Zwierzdowskiego uczczono w Opatowie 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się od nabożeństwa w opatowskiej kolegiacie, któremu przewodniczył ks. Stanisław Szczerek.

Następnie uczestnicy uroczystości prowadzeni przez orkiestrę dętą i Kompanię Reprezentacyjną Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Opatów przemaszerowali na opatowski rynek. Ta część obchodów rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu państwowego. Przemówienia wygłosili Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa, starosta opatowski Tomasz Staniek. Okolicznościowy list wystosowany przez posłankę Annę Krupkę odczytał Artur Lis. 
Burmistrz Gajewski podziękował wszystkim za udział w patriotycznym spotkaniu. Podkreślił, że bardzo się cieszy z udziału w obchodach coraz młodszego pokolenia. 

Przedstawiciele samorządów, firm, szkół, przedszkoli, zakładów pracy, instytucji, stowarzyszeń, partii politycznych złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem mjr. Zwierzdowskiego. Na szczególne podkreślenie zasługują delegacje przedszkoli w składzie których znalazły się maluchy, które dumnie maszerowały niosąc symbole narodowe. 


Oficjalną część obchodów zakończyło odegranie przez orkiestrę Roty. Na finał spotkania na rynku orkiestra pod batutą Izabeli Wojcierowskiej wykonała wiązankę pieśni patriotycznych.

W czasie obchodów prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni, maleńkiej mieszkanki Opatowa Igi Kaczmarczyk.

Kolejna część uroczystości odbyła się w Opatowskim Ośrodku Kultury. Zaprezentowano tam widowisko „Od nienawiści chroń nas Panie”. 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe