"Ojcowie Niepodległości". Wyjątkowa wystawa w Zespole Szkół w Ożarowie

"Ojcowie Niepodległości". Wyjątkowa wystawa w Zespole Szkół w Ożarowie Fot. Ryszard Mikula Wystawa "Ojcowie Niepodległości" w budynku ZS w Ożarowie.

Podziel się:

Oceń:

Tematyczna ekspozycja opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej zdobi jeden z głównych korytarzy tego budynku. Druk wystawy opracował dyrektor ZS w Ożarowie, Marcin Stańczyk, który w przygotowanie wystawy zaangażował również Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie.

Tematyczna ekspozycja opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej zdobi jeden z głównych korytarzy tego budynku. Druk wystawy opracował dyrektor ZS w Ożarowie, Marcin Stańczyk, który w przygotowanie wystawy zaangażował również Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. 

- Cieszę się, że podjęliśmy współprace z Instytutem Pamięci Narodowej, ponieważ dzięki temu w naszej szkole powstała bardzo ważna wystawa, która będzie służyć nie tylko naszym uczniom, ale również wszystkim, którzy chcą odwiedzić naszą szkołę. Takie działania propagują patriotyczne wartości wśród naszej szkolnej społeczności – mówi dyrektor ZS w Ożarowie Marcin Stańczyk.

O tym, że uczniowie ZS w Ożarowie cenią sobie patriotyczne postawy świadczy fakt, że chętnie zorganizowali szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.  

- Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele w tym dniu nosili przypięte biało-czerwone kotyliony. Na sali gimnastycznej odśpiewaliśmy hymn narodowy. Złożyliśmy także kwiaty pod rzeźbą naszej patronki – dodał dyrektor Marcin Stańczyk.

W ten dzień w „Skłodowskiej” wręczono również nagrody za udział w konkursie wiedzy na temat Marii Skłodowskiej-Curie. Uczniowie „Skłodowskiej” włączyli się również gminne obchody 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości składając kwiaty przy Pomniku Niepodległościowym, oddając hołd walczącym za Niepodległą Ojczyznę.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe