Cztery szkoły otrzymają tablice interaktywne z programu rządowego Aktywna tablica

  • 10.11.2021, 11:38 (aktualizacja 10.11.2021, 11:46)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Cztery szkoły otrzymają tablice interaktywne z programu rządowego Aktywna…

Podziel się:

Oceń:

Cztery szkoły prowadzone przez Powiat Opatowski zakwalifikowały się w 2021 roku do objęcia wsparciem finansowym w ramach rządowego programu Aktywna tablica: Technikum w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie, Liceum imienia Bartosza Głowackiego w zespole Szkół numer 2 w Opatowie oraz dwie Szkoły Podstawowe Specjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Jałowęsach i Niemienicach.

- Podpisaliśmy umowę między wojewodą świętokrzyskim a Powiatem Opatowskim na finansowanie z dotacji celowej budżetu na kwotę 98 tysięcy złotych. Zagwarantowaliśmy wkład własny na poziomie 20 procent zadania – wyjaśnia Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup tablic interaktywnych. Aktywna tablica to projekt rządowy mający na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych. Ze względu na szacowany zakres wyposażenia szkół, zróżnicowane potrzeby uczniów i nauczycieli, przebudowano program w stosunku do poprzedniej edycji na lata 2017-2019. Określono inne progi wsparcia finansowego dla szkół, w których kształcą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niewidomi oraz uczniowie z niepełnosprawnościami.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe