Politechnika kusiła opatowskich maturzystów inżynierią danych

  • 10.11.2021, 08:07 (aktualizacja 10.11.2021, 08:10)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Politechnika kusiła opatowskich maturzystów inżynierią danych

Podziel się:

Oceń:

Na zaproszenie Katedry Informatyki i Matematyki Politechniki Świętokrzyskiej młodzież Technikum Informatycznego oraz uczniowie z klasy 3Bp Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie, uczestniczyli w warsztatach pod hasłem dzień z inżynierią danych.

Warsztaty informatyczne obejmowały wykłady i ćwiczenia laboratoryjne z zakresu grafiki komputerowej wektorowej i rastrowej, zarządzania bazami danych w zapytaniach języka SQL, zagadnienia analizy technicznej (jak inwestować, by nie stracić) oraz tworzeniu map wiedzy opartej na przykładzie wypadków drogowych.

Na zakończenie uczestnicy uzyskali certyfikaty dnia z inżynierią danych. Zajęcia zainteresowały młodzież, zainspirowały do działań informatyczno-matematycznych i być może do studiowania na kierunku Inżynieria Danych w Politechnice Świętokrzyskiej.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe