Wspólny taniec dla ratowania życia 4-miesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa

  • 09.11.2021, 08:54 (aktualizacja 09.11.2021, 09:53)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Wspólny taniec dla ratowania życia 4-miesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa

Podziel się:

Oceń:

Ponad trzy tysiące złotych zebrali wolontariusze podczas tanecznego maratonu zumby, który odbył się w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie. Pieniądze zbierano na najdroższy lek świata, który pomoże w walce z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Do wspólnego tańca zachęcały instruktorki zumby: Katarzyna Czesna - Wójcik i Aleksandra Kaczmarczyk. Uczestnicy mogli wrzucać pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. Był też słodki poczęstunek. Zebrano 3040 złotych.

W ostatnim czasie Iga trafiła do szpitala w Kielcach z zapaleniem oskrzeli. Dziecko powoli wychodzi z choroby. 

Wesprzeć zbiórkę można też poprzez dokonanie wpłaty na konto fundacji Siepomaga. https://www.siepomaga.pl/igunia

Na koncie jest już przeszło 700 tysięcy złotych. Brakuje jeszcze 8 milionów 700 tysięcy. Terapia genowa kosztuje ponad 9 milionów złotych. To najdroższy lek świata. Jak zapewniają lekarze, podanie specyfiku całkowicie zatrzymuje chorobę.

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe