Golejów zmienia się w mgnieniu oka. Niebawem powstaną tu gejzery i fontanna

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mała rewitalizacja golejowskich zbiorników trwa od kilku ostatnich miesięcy. Do tej pory udało się wykonać prace związane z oczyszczeniem i poprawą stanu wody w staszowskich jeziorach. Powoli zmienia się również otoczenie jezior i pojawia się infrastruktura towarzysząca.
Cała inwestycja odbywająca się w ramach projektu pn. „Oczyszczanie jeziorek Golejowskich z wymianą pomostów i powiększeniem plaży” ma kosztować ponad 6 milionów 700 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że na ten cel gmina Staszów otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 5 milionów złotych. Jak twierdzi burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć powoli dobiega do końca pierwszy etap planowanych prac. Jak dodaje burmistrz środki, które zostały zostaną przeznaczone na dalsze uatrakcyjnienie golejowskich jezior. W niedługim czasie mają pojawić się gejzery i fontanna.
 
W ostatnim czasie gmina Staszów z Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymała ponad 13 milionów złotych, z czego blisko 5 milionów chce przeznaczyć na dalsze inwestycje w golejowskim kompleksie jezior.
 
Pierwszy etap prac związanych z oczyszczaniem zbiorników, wymianą pomostów i powiększeniem plaży ma zakończyć się do końca tego miesiąca.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe