GOŚĆ TYGODNIA: Robert Paluch: 8 milionów z Polskiego Ładu to wielka szansa dla Gminy Wilczyce

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Olbrzymie pieniądze, bo 8 milionów złotych trafi do Gminy Wilczyce z Rządowego Programu Polski Ład. O tym na co zostaną te środki wykorzystane opowiedział dzisiejszy nasz gość wójt gminy Wilczyce Robert Paluch.

Rządowy Fundusz Polski Ład, ma być impulsem dla rozwoju gospodarki, która ucierpiała w wyniku kryzysu, który został wywołany przez pandemię COVID-19. Na poniedziałkowej konferencji prasowej podano informacje o przyznanych kwotach dla poszczególnych samorządów z regionu. W najbliższym czasie z Programu Inwestycji Strategicznych, który oparty jest o Rządowy Fundusz Polski Ład trafi do miast i gmin z regionu ponad 67 milionów złotych. 


Gmina Wilczyce otrzymała dokładnie  8 000 000 złotych, które w głównej mierze zostaną wykorzystane na inwestycje drogowe. 


Nasz gość opowiedział również o inwestycjach wodociągowych oraz inwestycji związanej z budową przydomowych oczyszczalni ścieków, których w najbliższym czasie na terenie gminy Wilczyce ma powstać prawie 100. W Pielaszowie i Tułkowicach natomiast realizowane są remonty świetlic wiejskich, w których już niebawem mają rozpocząć się ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży. 


Wójt Robert Paluch w programie nawiązał również do działalności gmin zrzeszonych w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe