Ekologiczna i wzorcowa Gmina Tarłów. Budynek urzędu cieplejszy, a fotowoltaika pozwoli na oszczędności

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Budynek Urzędu Gminy w Tarłowie powoli zmienia swój wizerunek. Dobiega końca remont związany z jego termomodernizacją na który gmina przeznaczyła 595 000,00 złotych.

Termomodernizacja budynku to jednak nie wszystko, ponieważ w ramach tego zadania został wymieniony również dach. Na dachu niebawem ma pojawić instalacja fotowoltaiczna. Budynek stał się także bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych, mianowicie przebudowano schody zewnętrzne z odpowiednimi podjazdami dla wózków inwalidzkich. 


Wójt gminy Tomasz Kamiński podkreślił, że inwestycji z pewnością nie udałoby się teraz wykonać gdyby nie zewnętrzne wsparcie finansowe. 


Jak dodaje wójt Tarłowa inwestycja realizowana jest nie tylko z myślą o dodatkowych oszczędnościach, ale również z myślą o środowisku.


Pomocne przy realizacji tej inwestycji było wsparcie jakie samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 500 000,00 złotych.

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe