Dzień Białej Laski w Sandomierzu. Niewidomi uhonorowali przyjaciół sandomierskiego koła

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przeddzień Międzynarodowego Dnia Białej Laski w jednym z sandomierskich hoteli spotkali się członkowie oraz sympatycy Koła Polskiego Związku Niewidomych w Sandomierzu. W ramach obchodów tego dnia przyznano dziewięć odznak "Przyjaciel Niewidomych". Takie odznaki zostały wręczone osobom, które wyciągnęły pomocną dłoń w stronę osób niewidomych i słabowidzących zrzeszonych w terenowym kole PZN.

W spotkaniu sandomierskiego koła PZN udział wziął Mirosław Szymczyk, prezes okręgu świętokrzyskiego Polskiego Związku Niewidomych, który podkreślił, że takie spotkania są okazją do rozmów i integracji. 

Prezes PZN w Starachowicach Izabela Wałęga podkreśliła, że największym problemem dla osób niewidomych oraz słabowidzących są przede wszystkim bariery architektoniczne.

Organizator wydarzenia Anna Prabucka przyznała, że osoby z wadą wzroku chętnie korzystają z okazji do spotkań, jednak mimo sytuacji finansowej koła takie spotkania są rzadkością. 

Koło Polskiego Związku Niewidomych w Sandomierzu może liczyć na wsparcie swojej działalności ze strony samorządowców. Jak dodał odznaczony odznaką "Przyjaciel Niewidomych" starosta sandomierski, Marcin Piwnik sandomierskie koło PZN jest jedną z najprężniej działających organizacji w powiecie sandomierskim. 

Siedziba sandomierskiego koła Polskiego Związku Niewidomych zlokalizowana jest w Bursie Szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego a jego biuro czynne jest w każdy poniedziałek od godziny 9.00 do 13.00. W województwie świętokrzyskim działa 10 kół Polskiego Związku Niewidomych. Okręg  świętokrzyski zrzesza 1100 osób, natomiast do sandomierskiego koła przynależy około 50 osób.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe