40 lat Zespołu Szkół w Ożarowie. Wielka uroczystość Dnia Nauczyciela "u Skłodowskiej" [GALERIA ZDJĘĆ]

  • 14.10.2021, 23:09
  • Michał Leszczyński | Piotr Andryka
40 lat Zespołu Szkół w Ożarowie. Wielka uroczystość Dnia Nauczyciela "u… Fot. Piotr Andryka | Telewizja STV.PL Jubileusz 40-lecia istnienia Zespołu Szkół w Ożarowie. Nauczyciele szkoły z wyróżnieniami dyrektora.

Podziel się:

Oceń:

- Dziękuję wszystkim nauczycielom i dyrektorom, którzy na przestrzeni 40-lat przyczynili się do rozwoju szkoły. Myślę, że nasza działalność edukacyjna przyczyniła się do tego, że naszą "Skłodowską" można stawiać za wzór szkół, które podążają za zmieniającymi się czasami i potrzebami edukacyjnymi rynku pracy. Taki jubileusz to dobry moment do podsumowań, ale również podziękowań osobom i instytucjom za to, że zawsze wyciągają w naszą stronę pomocną dłoń - mówił podczas czwartkowych uroczystości w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej - Curii, dyrektor placówki Marcin Stańczyk.
Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w ożarowskim Sanktuarium, skąd wszyscy zaproszeni goście oraz społeczność szkoły dotarła do budynku Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie, aby tam uczcić wyjątkowe święto szkoły. Podczas uroczystej jubileuszowej gali głos zabrał starosta opatowski Tomasz Staniek.
 
- Ta uroczystość, to uroczystość wszystkich, którzy tu, na przestrzeni lat pracowali, którzy uczyli się - mówił Tomasz Staniek, starosta opatowski. - To również święto całej społeczności Ożarowa. Od 40 lat ta szkoła wpisuje się w dynamiczny rozwój miasta. Dzisiaj to jedna z najlepszych szkół technicznych w województwie świętokrzyskim. Kształci na wielu kierunkach. W innych szkołach w regionie nabory z roku na rok maleją, a u "Skłodowskiej" są coraz większe - mówił Tomasz Staniek.
 
Marcin Stańczyk, dyrektor szkoły przypomniał dzieje placówki. Zespół Szkół w Ożarowie imienia Marii Skłodowskiej - Curie powstał w 1981 roku z zamysłem kształcenia kadr dla Cementowni Ożarów. Z czasem szkoła zyskiwała coraz więcej kierunków i stała się interdyscyplinarną placówką.  Podczas uroczystości szkoła  od Cementowni Ożarów otrzymała 4 tysiące złotych w formie vouchera do wykorzystania na edukacyjne cele. 

Jak podkreśla dyrektor Stańczyk, w jubileuszu wzięło udział ponad sto pięćdziesiąt zaproszonych osób, którzy na przestrzeni lat byli związani ze szkołą. Imprezą towarzyszącą było przekazanie sztandaru dla Szkoły Podstawowej "u Skłodowskiej", prowadzonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie.

- Ten moment wszyscy zapamiętamy na długo. To ważny dzień dla społeczności nie tylko Szkoły Podstawowej "u Skłodowskiej", ale całego naszego Stowarzyszenie, które można powiedzieć integruje pokolenia od najmłodszych do seniorów.  Nadanie sztandaru dla szkoły to wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie. Takie wydarzenia jak to dzisiejsze stanowią również dobry krok w stronę dalszego rozwoju. Chciałam jeszcze podkreślić, że szkoła "u Skłodowskiej" to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy go tworzyli i nadal pracują na jego  dobry wizerunek - powiedziała Katarzyna Kaszluga, wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie. 

Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa powiedział o ważnej roli szkoły w życiu miasta. W krótki wystąpieniu wymienił dyrektorów, kierowników warsztatów, internatu. Powiedział, że szkoła mocno wpisała się historię miasta. Z kolei Halina Dragan, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ożarów powiedziała, że z początkiem dziejów szkoły było to miejsce kształcące praktycznie samych mężczyzn. - Z czasem w szkole kształciły się też dziewczęta - podkreśliła.

W dalszej części uroczystości odsłonięto pomnik Marii Skłodowskiej-Curie, ufundowany przez Radę Powiatu w Opatowie oraz otwarto ogród sensoryczny przy szkole, który powstał dzięki przeprowadzonej zbiórce funduszy wśród społeczności szkolnej i byłych uczniów "Skłodowskiej". W dużej części został zasponsorowany przez jednego z absolwentów ożarowskiej szkoły.   

Uroczystość jubileuszową zakończył koncert muzyki klasycznej w Muzeum Wsi w Maruszowie i poczęstunek dla gości. 

Michał Leszczyński | Piotr Andryka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe