Święto nauczycieli z powiatu sandomierskiego. 15 belfrów nagrodzonych przez starostę

  • 13.10.2021, 22:57 (aktualizacja 13.10.2021, 23:04)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

To było ważne wydarzenie dla wszystkich pracowników oświaty w powiecie sandomierskim. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, podczas których wręczono nagrody starosty wyróżniającym się pedagogom. W tym roku takie wyróżnienia otrzymało 15 nauczycieli.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która utworzona została z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Jak podkreślił naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sandomierzu dr Janusz Suszyna na przestrzeni lat zawód nauczyciela bardzo się zmienił. Jak dodał obecnie na pedagogów czekają nowe wyzwania szczególnie w okresie po pandemii. 


Starosta Marcin Piwnik przypomniał, że jednym z obecnych wyzwań, które stanęło przed nauczycielami jest stworzenie takich kierunków kształcenia, które przyciągną i zainteresują młodzież.
Życzenia wszystkim pedagogom złożyła obecna na uroczystości Katarzyna Nowacka, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty.


W programie dzisiejszej uroczystości ważnym momentem było  wręczenie odznaczeń i nagród. Były również występy artystyczne przygotowane przez uczniów liceum. Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Sandomierzu uświetnił występ szkolnego chóru "KOŚCIUSZKO".


Uroczystości w II LO zakończyło spotkanie przy kawie i z pysznym ciastem przygotowanym przez Bursę Szkolną w Sandomierzu oraz degustacja produktów regionalnych „Zdrowe bo Sandomierskie”.  

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe