Staszowski Hubertus. Nad Zalewem nad Czarną świętowali myśliwi i leśnicy

  • 11.10.2021, 16:22 (aktualizacja 11.10.2021, 16:34)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę teren wokół Zalewu nad Czarną w Staszowie zapełnił się stoiskami myśliwskimi oraz wystawami przyrodniczo – łowieckimi. Wszystko za sprawą organizowanych IV Staszowskich Spotkań z Kulturą Łowiecką, które kolejny rok z rzędu do Staszowa przyciągają tłumy zainteresowanych.

Organizatorem niedzielnego wydarzenia był Okręgowy Związek Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu wspólnie z kołami łowieckimi z powiatu staszowskiego, tarnobrzeskiego i sandomierskiego. Do organizacji przyłączyło się również Nadleśnictwo ze Staszowa i Łagowa oraz władze samorządowe z gminy i powiatu. 


Czwarta już edycja Staszowskich Spotkań z Kulturą Łowiecką rozpoczęła się tradycyjnie od mszy świętej w kościele pod wezwaniem świętej Barbary w Staszowie. Po liturgii myśliwi wspólnie z pozostałymi uczestnikami staszowskiego Hubertusa przeszli ulicami miasteczka w asyście Orkiestry Górniczej Grupy Azoty na teren rekreacyjny wokół Zalewu nad Czarną, gdzie odbyła się dalsza część myśliwskich uroczystości. 


Podczas oficjalnej części wydarzenia łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu Robert Bąk, zwrócił uwagę na to, że łowiectwo jest ważnym elementem gospodarki. Jak dodał organizowane wydarzenie ma zamanifestować przywiązanie do tradycji łowieckiej i przełamać stereotypy związane z myśliwymi. 


Burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć przyznał, że niedzielne wydarzenie stanowi dla wszystkich dobrą lekcję na temat łowiectwa.


Temat stereotypów, z którymi mierzą się myśliwi poruszył w swojej wypowiedzi również starosta staszowski Józef Żółciak, który podkreślił, że zarówno myśliwi jak i leśnicy odgrywają znaczącą rolę dla gospodarki.


Część oficjalną zakończyło wręczenie odznaczeń łowieckich oraz okolicznościowych statuetek osobom zasłużonym dla łowiectwa. 


Na wszystkich przybyłych do Staszowa czekały  miedzy innymi pokazy psów myśliwskich pokazy sokolnicze, wystawy przyrodniczo - łowieckie oraz liczne stoiska myśliwskie. Wszystkim uczestnikom czas umilał również koncert muzyki myśliwskiej oraz tematyczne występy artystyczne. Na najmłodszych natomiast czekały kramy z zabawkami, dmuchańce oraz malowanie twarzy i łowieckie koło fortuny. Każdy natomiast mógł zdegustować potrawy z dziczyzny przygotowane przez licznie zgromadzone koła myśliwskie. Dużą popularnością wśród odwiedzających stoiska cieszyły się także potrawy i wypieki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu miasta i gminy Staszów. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe