DWIKOZY: Mieszkańcy Winiar i Mściowa mają nowe asfaltowe drogi

  • 08.10.2021, 20:55 (aktualizacja 08.10.2021, 21:00)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejne dwie ważne inwestycje drogowe na terenie gminy Dwikozy zostały zakończone. Tym razem z nowych dróg skorzystają kierowcy przejeżdżający przez Winiary, gdzie nową nawierzchnie i odpowiednie zabezpieczenie zyskał wąwóz lessowy, jak również przejeżdżający przez Mściów i Starą Wieś. Obie inwestycje w sumie pochłonęły ponad 460 tysięcy złotych. W tym roku samorząd gminy zrealizuje aż 8 inwestycji drogowych.

Na przebudowę i zabezpieczenie wąwozu lessowego w Winiarach gmina Dwikozy otrzymała 80% dofinansowania ze środków rezerwy celowej budżetu państwa. Wójt Marek Łukaszek, który dziś przyglądał się efektom prowadzonych inwestycji przyznał, że gmina Dwikozy prężnie działa w aspekcie zabezpieczenia wąwozów od 2009 roku.


O specyfice pracy przy inwestycjach drogowych w wąwązach lessowych i zakresie prac opowiedział  kierownik robót Jakub Stępczyński ze staszowskiej firmy Dylmex. 
Z wykonanie wąwozu w imieniu mieszkańców Winiar podziękowała sołtys wioski Dorota Rębiś.


Z nowej, bardziej komfortowej nawierzchni asfaltowej, poboczy i nowych zjazdów skorzystają wszyscy użytkownicy drogi w Mściowie. W ostatnim czasie również tam prowadzona była inwestycja drogowa na odcinku 770 metrów z Mściowa do Starej Wsi, którą udało się wykonać w ramach Rządowego Funduszu Dróg.


Z takiej poprawy warunków na drodze cieszy się sołtys Mściowa, Edward Dwojak, który podkreślił, że stan tej drogi przez lata pozostawiał wiele do życzenia. 


Na terenie gminy Dwikozy obecnie wykonywane są kolejne remonty dróg, które według zapewnień włodarzy gminy mają już niebawem się zakończyć. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe