Golejów z dnia na dzień coraz piękniejszy

  • 08.10.2021, 19:06
  • Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
Golejów z dnia na dzień coraz piękniejszy Fot. Urząd Miasta i Gminy w Staszowie

Podziel się:

Oceń:

Prace rewitalizacyjne na Golejowie idą pełną parą, a staszowska perełka krok po kroku odzyskuje blask. Nieprzerwanie od sierpnia tego roku wykonawcy inwestycji pracują nad oczyszczeniem golejowskich jezior oraz wykonują roboty ogólnobudowlane. Pracom na Golejowie przyjrzeli się burmistrz Leszek Kopeć wraz ze swoim zastępcą, dr Ewą Kondek. Włodarze ocenili ich postęp.
- Jesteśmy zadowoleni z tego, w jakim kierunku podążają prace na Golejowie. Za pomocą metody refulacji odmuliliśmy Drugi i Trzeci Staw oraz kanały, co już w znacznym stopniu poprawiło jakość wody. Kontynuujemy odmulanie głównego jeziora, umacniamy i regulujemy linię brzegową jezior – informuje Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów. - Wykonawcy w tym momencie pracują nad montażem pomostów kąpielowych, umocnieniem skarpy oraz powiększeniem plaży - dodaje Włodarz. - Stale podkreślam, że Golejów to największa perełka naszego regionu. Myślę, że już pod koniec roku zobaczymy to zrewitalizowane miejsce w pięknej, zimowej aurze – podsumował burmistrz.
 
Wykonawcą długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji jest konsorcjum firm: Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji Spółka Jawna Mieczysław Siemaszek i Antoni Gancarz z Sandomierza, Ryszard Herman Inżynieria Wodna z Końskich, Leszek Dzwonek Inżynieria Wodna z Końskich oraz Zbigniew Duran Inżynieria Wodna z Końskich.
 
Przypominamy, że całkowity koszt tzw. „małej rewitalizacji” golejowskich jezior to 6 767 853,03 złotych, z czego gmina Staszów pozyskała ponad 5,1 miliona złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe