Przez hortiterapię do samodzielności

  • 06.10.2021, 21:52 (aktualizacja 06.10.2021, 21:54)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy Caritas Diecezji Sandomierskiej realizuje projekt „Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych”. W ramach tego działania na odpowiednie wsparcie może liczyć 21 osób.

Uczestnicy projektu mają do dyspozycji bogatą ofertę zajęć i warsztatów. Oprócz stałej opieki psychologa podobnie jak w pierwszym etapie projektu uczestnicy  mogą skorzystać z innych form wsparcia. Jedną z takich form terapii jest hortiterapia, która w połączeniu z pięknem przyrody daje również wiele dobrego. Jak wyjaśnia psycholog dr Magdalena Kossak, uczestnicy przy pracach na świeżym powietrzu mogą się zrelaksować, ale również pozytywne pobudzić, a  program zajęć jest przygotowany tak , żeby każdy z uczestników pracował zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami.


Każde zajęcia z tego projektu niosą ze sobą jakiś efekt. A jaki przynoszą te? W ramach tych zajęć uczestnicy zagospodarowują teren na dziedzińcu sandomierskiej Caritas, gdzie tworzona jest właśnie ścieżka sensoryczna, której towarzyszyć będzie niewielki ogródek.


Projekt „Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” będzie realizowany jeszcze przez najbliższe dwa lata. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe