SANDOMIERZ: Michał Wiśniewski na finale akcji "Szafowania" dla Bartusia. Zebrano ogromną ilość odzieży

  • 06.10.2021, 20:23 (aktualizacja 06.10.2021, 23:48)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Szafowanie dla Bartusia” to nazwa akcji, której finał odbył się dziś na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Sandomierzu. Udział w wydarzeniu wziął również artysta, piosenkarz Michał Wiśniewski, który odebrał przekazane na akcję rzeczy. Prowadzona akcja w regionie trwała kilka tygodni, a jej celem była pomoc w leczeniu Bartusia Przychochodzkiego, który walczy z poważną chorobą SMA.

SZAFOWANIE to pierwsza i jedyna jak do tej pory w Polsce akcja, która w realny sposób przekłada się na pomoc w dwóch dziedzinach. Po pierwsze dbamy o planetę sprzątając a po drugie pomagamy zebrać fundusze na wskazany cel, co w Sandomierzu z powodzeniem się udało. 


Dziś przed sandomierskim starostwem zostało wyznaczone specjalne miejsce, gdzie została zmagazynowana cała zbiórka odzieży, która następnie została załadowana do tirów. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze odebrała wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekaże odpowiednie fundusze na leczenie Bartusia. 


O tym, że akcja przerosła oczekiwania jej organizatorów na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział ojciec Bartusia.


Do całej kwoty jaka jest potrzebna na leczenie chorego Bartusia potrzeba jeszcze lekko ponad milion złotych. Do dalszej pomocy chłopcu zachęcał starosta sandomierski, Marcin Piwnik. 


Akcja „Szafowanie dla Bartusia” zakończyła się tuż po godzinie 17.00. Jak oszacowano w trakcie akcji udało się około 50 ton tekstyliów.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe