Otwarta wojna między klubem a burmistrzem. Marcin Marzec odpiera zarzuty "Wisły" Sandomierz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W odpowiedzi na piątkową konferencję zarządu SKS „Wisła” Sandomierz, podczas której prezesi klubu wygłosili oświadczenie na temat aktualnej sytuacji finansowej „Wisły” i wsparciu, a raczej braku wsparcia od miasta, dziś przed kamerami i w obecności dziennikarzy burmistrz Sandomierza wraz ze swoim naczelnikiem odparli zarzuty.
Wiceprezes Sławomir Gągorowski, podczas ostatniej konferencji prasowej podkreślił, że pomimo złej sytuacji finansowej klubu i niepewności co do startu rozgrywek w III lidze podjęto decyzję o przystąpieniu do rundy. Jak powiedział Gągorowski, z ust decydentów padły jasne deklaracje i zapewnienia ich realizacji. Wisła Sandomierz miała otrzymać dodatkowe 150 000 złotych brutto z budżetu promocji miasta. Niestety do tej pory pieniądze na konto „Wisły” nie trafiły, a z obiecanej kwoty klub ma otrzymać 105 000 złotych netto.
 

 
Z faktami przedstawionymi przez prezesów „Wisły” nie zgadza się burmistrz, Marcin Marzec, który twierdzi, że obietnic o których mówią przedstawiciele klubu nie było. Były to jedynie możliwe rozwiązania, o których burmistrz „głośno” myślał podczas jednego ze spotkań na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu.
 
Klub SKS „Wisła” Sandomierz miał w ramach wsparcia finansowego od miasta zająć się inkasowaniem opłat za parkingi na sandomierskim bulwarze. Do tej pory jednak miasto nie podjęło żadnych kroków, by tak się stało. Naczelnik, Piotr Wójtowicz podczas dzisiejszej konferencji wyjaśnił, że po przeanalizowaniu sprawy taka forma wsparcia ewentualnie może pojawić się od stycznia 2022 roku. Jak dodał Piotr Wójtowicz SKS „Wisła” Sandomierz całą kwotę wsparcia ma otrzymać do końca tego roku.
 
Burmistrz Sandomierza stwierdził, że prezesi „Wisły” oczerniają go i jego współpracowników w opinii publicznej podając nieścisłe informacje. Jak dodaje prezesi otwierają dyskusje poprzez media. Burmistrz odniósł się również do sytuacji związanej z umieszczeniem obraźliwych tekstów z nazwiskiem naczelnika Wójtowicza na transparentach podczas ostatniego meczu. Burmistrz jak powiedział nie twierdzi, że to zarząd klubu przygotował takie treści, ale to zarząd bierze odpowiedzialność za obiekt i wszystko co na nim się znajduje na czas rozgrywek. Według burmistrza tak obraźliwe treści wobec urzędnika stanowią antyreklamę Sandomierza.
Zachęcamy do obejrzenia konferencji w całości.
Piotr Andryka | [email protected]

Zdjęcia (4)


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kimer
Kimer 08.10.2021, 04:35
Najgorszy burmistrz jakiego miał Sandomierz od co najmniej 20 lat. Dużo kiwa glowa, ale szkoda że tylko na konferencji, a nie myśląc jak rozwiązać problem i zdobyć brakujące środki. Piłkarze swoją drogą grają coraz gorzej , bo jeśli by to lepiej szło.to.i więcej sponsorów prywatnych by się znalazło a tak kółeczko się zamyka.
Greg
Greg 07.10.2021, 18:08
Ten burmistrz jest antysportowy
h2co2
h2co2 06.10.2021, 12:35
Jednooki naczelniku inforuje cię,że kasa dla klubu opwinna zostać przekazana 8.08.2021 z chwila rozpoczęcia sezonu ,a nie w grudniu, co chcesz się załapać na zakończenie roku i pochlac do syta.
Sandomierzanin
Sandomierzanin 05.10.2021, 22:28
Dysfunkcyjna ekipa udaje że działa na rzecz Miasta a na serio mu szkodzi!
Pierwszy As to Stasiak! - kto bywa w Sandomierzu w okolicach giełdy widzi jakie kolejki oraz ile kosztuje wjazd na ten Obiekt - niestety ten karierowicz zmienił fuchę z zarządcy giełdy na zastępcę burmistrza - a co z milionami za wjazd? czy zamiatanie placu i kilka latarni tyle kosztuje? Gdzie dochód Giełdy kto do rozliczał czyżby Wojtowicz?
Marzec - to gość któremu żaden sportowiec mając honor nie powinien podać dłoni- tym bardziej mieszkaniec - jego minka mówi sama że jego plan na zaoranie klubu jest na dobrej drodze, co do Wójtowicza to koleś którego wcale nie znam ale widzę że uczy się od kolegów i niebawem przy następnych wyborach trzeba pamiętać kto ma mieć prawo nosić koszulkę sportowca i łańcuch z pieczęcią miasta na szczęście bliżej jak dalej!
Magnat
Magnat 05.10.2021, 20:19
Przydałoby się panu ważnemu trochę mniej buty i arogancji, bo niedługo nastąpi powrót do rzeczywistości. Trzeba będzie szukać znowu roboty, może w Holandii na linii. A takie eldorado jak teraz już się nigdy nie powtórzy. Nie będzie lansu, fotek, konferencji, ciemnych okularów tylko co najwyżej przepocona kanciapa gdzieś koło sali gimnastycznej.
Też kibic
Też kibic 05.10.2021, 18:58
A ile wynosi roczny budżet Wisły? No i ile tego budżetu stanowią pieniądze w ten czy inny sposób pochodzące z budżetu miasta? No bo rozumie, że tu chodzi tylko o jakiś tam zastrzyk gotówki a nie, że panowie Zarząd chcą się w zarząd bawić za miejska kasę i tylko miejska? Ile przynieśli do klubu "z terenu"? Ile pozyskali ponad to co wymusili z miasta?
kazik
kazik 05.10.2021, 13:35
Niechby ktoś z klubu wyliczył te wymierne korzyści dla miasta/gminy Sandomierz wywołane promocyjnym charakterem kopaniem futbolówki przez chłopaków.
A miasto niech uczciwie i transparentnie pokaże stan finansów miasta, żeby wykazać co się stanie jakie będą do wyboru opcje, jeśli tzw. obiecane pieniądze chłopakom kopiącym przekaże. Niech będzie tak jak w Szwecji, gdzie bieżące rachunki i stan finansów z dokładnością do ostatnich 24 godzin każdy może zobaczyć w internecie.
gulczas
gulczas 05.10.2021, 13:26
jak mogą takie nieuki rządzić jak publicznie przed kamerami mówią, ze pieniądze dadzą w grudniu jak sezon trwa teraz .ośmieszają siebie i mieszkańców.koszulke piłki recznej załozył na siebie bo tam kase pompuje.
ja
ja 05.10.2021, 12:34
Chołota, rozgonić dziadostwo i do A klasy tam się nadają pseudo piłkarze i podejrzany zarząd .
szmpatzk s. p. n.
szmpatzk s. p. n. 09.10.2021, 08:24
Dla pozyskania dodatkowych środków należy zlikwidować sekcję piłki ręcznej, która poza stratami jakie Marzec toleruje nie przynosi miastu żadnej promocji, a pieniądze wpompowane przez miasto przekazać na sekcję piłki nożnej. Należy, wzorem rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 rozważyć czy nie należy przeprowadzić referendum odwołujące durmistrza i całą radę miasta.
prawnik
prawnik 05.10.2021, 09:45
Błagam oddajcie klucze od klubu jednookiemu naczelnikowi on pieniądze otrzyma na koniec roku a do zakonczenia rozgrywek jesiennych bedzie prowadził bez kasy dadzą radę.
dla przypomnienia
dla przypomnienia 05.10.2021, 09:15
A gdzie są pieniądze za parking nad Wisłą, który został obiecany na zebraniu, kiedy zarząd chciał wycofać drużynę z rozgrywek? Wtedy z-ca burmistrza Stasiak, poseł Kwitek i tenże pan Wójtowicz bojąc się konsekwencji ze strony mieszkańców obiecali? Miało wtedy być 150 tyś plus dochody z parkingu. Tej radczyni, która zajmowała w tej sprawie stanowisko trzeba podpowiedzieć, jak nie wie, że nie tylko umowy pisane są wiążące ale również umowy ustne także. A więc durmistrzu, proszę się z tej brakującej dodatkowej kwoty 120 tysięcy zł rozliczyć, które ustami Kwitka, jak stwierdził, telefonicznie uzgodnionych żeście obiecali!.
sympatyk sportu
sympatyk sportu 05.10.2021, 08:57
Ja proponuje tym, którzy z taką ironią stwierdzają że jeszcze rok 2021 się nie skończył, bo dopiero jest październik, aby do końca roku nie brał swoich poborów z urzędu tak, w jakim świetle pozostawia ciężko harujących na rzecz promocji miasta piłkarzy, czym wypełniają za samorząd obowiązek w realizacji ciążącego na samorządzie wynikający z ustawy o Samorządzie Gminnym w przedmiocie zaspokojenia potrzeb mieszkańców w dziedzinie, do której zaliczony jest sport - piłka nożna. Dokąd ten nieudany dla miasta burmistrz będzie lekceważył mieszkańców, bo gdzie się nie spojrzy to totalne dno.
radca
radca 05.10.2021, 08:43
jak chcesz działać zgodnie z prawem to wypłać im pieniądze na bieżącą działalność a nie namawiaj ich do krętacwa bo ty im kiedyś wypłacisz.
administrator
administrator 05.10.2021, 08:36
powiedział wojtowicz ze do konca roku kwota wsparcia zostanie przekazana-człowieku kumasz ty coś-rozgrywki trwają teraz ,kończą się w połowie listopada i w związku z tym są wydatki. ty mozesz dostać wynagrodzenie na koniec roku a do grudnia w....... trawe póki jest jeszcze zielona.
ksiegowy
ksiegowy 05.10.2021, 08:28
przekazali te 150 tyś.czy nie bo muwią tylko o 400 tyś.
skarbnik
skarbnik 05.10.2021, 07:56
Szanowny zarządzie klubu WISŁA nie kopcie się z tymi bufonami bo nie wygracie.Trzeba rzucić im klucze na buzie bo oto im chodzi. Wyznaczą swój zarząd dadzą mu pieniądze i WISŁA będzie grała dalej bez problemów finansowych.
Wisełka
Wisełka 04.10.2021, 19:24
Ile jeszcze będzie trwała kadencja tego niekompetentnego bufona. A po drugie skąd on wziął tego gościa, czy w Sandomierzu nie ma odpowiednich ludzi do pracy na takie stanowisko?

Pozostałe