Sześć nowych autobusów wyjechało na ulice Sandomierza. Będą darmowe przejazdy dla mieszkańców

  • 01.10.2021, 20:29 (aktualizacja 01.10.2021, 20:33)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowoczesne niskoemisyjne autobusy marki Solaris od dziś będą służyć wszystkim na ulicach Królewskiego Miasta. Koszt zakupu nowych autobusów, które dziś oficjalnie zostały przekazane do użytku pasażerom oscyluje w granicy ponad 6 milionów złotych.

Obecny tabor pojazdów Zakładu Komunikacji Miejskiej zasiliło dodatkowo sześć autobusów o długości blisko 9 metrów, którymi podróżować będzie mogło około 60 pasażerów. Są to nowoczesne diesle, emitujące mniejsze ilości spalin. Silniki pojazdów spełniają również normę czystości Euro6. 


Zakup autobusów jest tylko częścią realizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu projektu pn. „Transport miejski przyjazny środowisku. Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego” o czym na dzisiejszej konferencji prasowej przypomniała Angelika Kędzierska, naczelnik Wydziału Nadzoru Komunalnego Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.


Koszt zakupu sześciu  autobusów wyniósł 6,7 mln złotych. Gmina na ten cel otrzymała 85-procentowe dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Obecny na wydarzeniu marszałek Andrzej Bętkowski powiedział, że realizowana inwestycja polegająca na nowoczesnej zmianie w komunikacji miejskiej jest pierwszą w województwie świętokrzyskim. Jak dodał podobna inwestycji szykuje się w Starachowicach. 


Prezes sandomierskiego PGKiM, Piotr Sołtyk nawiązując do głównego celu inwestycji i realizowanego projektu zachęcał mieszkańców Sandomierza oraz wszystkich odwiedzających miasto do pozostawienia swoich aut i skorzystania z komunikacji miejskiej.


Do częstego korzystania z zasobów komunikacji miejskiej namawiał również burmistrz miasta, Marcin Marzec. Teraz będzie do tego szczególna okazja, ponieważ mieszkańcy Sandomierza będą przez kilka dni mogli skorzystać z okazji do bezpłatnej przejażdżki autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej.


Jak już wspominaliśmy zakup autokarów to tylko jeden z etapów tego przedsięwzięcia. W kolejnych wyremontowane zostanie 25 przystanków autobusowych. W planach jest również aplikacja dla pasażerów z aktualnym rozkładem jazdy.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe