Sandomierz kształci prawników. Uczniowie Collegium Gostomianum rozmawiali o zawodach prawniczych

  • 01.10.2021, 19:14 (aktualizacja 01.10.2021, 19:19)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zachęcali, aby wybrać zawód prawnika! „Sandomierz kształci prawników” to pierwsze z cyklu spotkanie, które odbyło się w sandomierskim I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum.

Uczniowie I LO Collegium Gostomianum tłumnie wzięli udział w organizowanym dziś w murach szkoły spotkaniu z przedstawicielami zawodów prawniczych. Z młodzieżą spotkał się m.in. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie mecenas Marcin Cichulski, jak również Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie mecenas, Bartosz Opaliński, który przed naszą kamerą przekonywał, że warto podstawowe prawo znać. 


Mecenas Opaliński zauważa, że obecnie większość spraw, które trafiają na sądową wokandę związana jest z internetowymi przestępstwami. 


Jak zapowiada mecenas Aleksandra Narewska – Bidas organizowane dziś spotkanie jest początkiem cyklu tematycznych spotkań przybliżających zawód prawnika, a ich idea narodziła się podczas jednego ze spotkań z młodzieżą. 


Wicestarosta sandomierski mec. Paweł Niedźwiedź, który jest zarazem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie powiedział, że ma nadzieję, że te spotkania na trwale wpiszą się w kalendarz Collegium Gostomianum, gdzie powstała klasa prawnicza. Jak dodaje wszystko zaczyna się od zainteresowania, a te spotkania właśnie to mają na celu.


Dzisiejsze spotkanie z młodzieżą zakończyło się wymianą poglądów oraz debatą podczas której, każdy uczestnik mógł zadać pytanie związane z tematem spotkania. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe