Sandomierscy urzędnicy nie dotrzymują obietnic. Oświadczenie zarządu klubu "Wisła" Sandomierz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O aktualnej sytuacji, trudnej sytuacji finansowej mówili dziś podczas konferencji prasowej prezesi Sandomierskiego Klubu Sportowego "Wisła" Sandomierz. Zarząd klubu wygłosił oświadczenie, podyktowane licznymi pytaniami od kibiców i sympatyków piłki nożnej w Sandomierzu.

Wiceprezes Sławomir Gągorowski, w oświadczeniu podkreślił, że start rozgrywek w III lidze był zagrożony, ale po wspólnej decyzji członków walnego zgromadzenia, zdecydowano o przystąpieniu do rundy. Jak powiedział Gągorowski, z ust decydentów padły jasne deklaracje i zapewnienia ich realizacji. Wisła Sandomierz miała otrzymać dodatkowe 150 000 złotych brutto z budżetu promocji miasta. 

Drugim źródłem finansowania klubu miała być rola inkasenta na parkingu przy sandomierskim bulwarze. Takie ustalenia padły 2 lipca, kiedy to inne sandomierskie kluby zaczęły już treningi. Wisła Sandomierz wówczas nie posiadała sztabu szkoleniowego i posiadała tylko kilku zawodników. Kierując się złożonymi deklaracjami ze strony miasta, zarząd klubu rozpoczął kompletowanie drużyny i przygotowanie do rozgrywek. 

W oświadczeniu zarząd podkreślił, że przy tak krótkim czasie przygotowań do rundy jesiennej, na efekty w postaci sukcesów klubu trzeba będzie poczekać dłużej. Motywujący może być ostatni wynik meczu, gdzie na wyjeździe SKS Wisła Sandomierz odniosła zwycięstwo. Sławomir Gągorowski zadeklarował, że klub pod kątem organizacyjnym jest przygotowany do dalszych rozgrywek. Problemem pozostają jednak finanse. 

Niestety, obietnice złożone przez burmistrza Sandomierza i urzędników magistratu nie zostały dotrzymane, przekazał wiceprezes Sławomir Gągorowski. Pomimo zapewnień, że klub będzie inkasował opłaty za parkingi na sandomierskim bulwarze, do tej pory miasto nie podjęło żadnych kroków, by tak się stało. Zarząd klubu otrzymał pismo, w którym poinformowano, że takie zmiany mogą nastąpić dopiero od stycznia 2022 roku. Z deklarowanych 150 000 zł brutto, w ramach podpisanych umów pomiędzy klubem a miastem na konto klubu ma wpłynąć tylko 105 000 złotych netto. 

Jak podkreślił Sławomir Gągorowski, start w III lidze to nie była jedynie decyzja zarządu, a walnego zgromadzenia i osób, które udzieliły gwarancje i zapewnienia. W wygłoszonym oświadczeniu zarząd podkreślił, że oczekuje i domaga się realizacji złożonych obietnic. 

 

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU SKS "WISŁA" SANDOMIERZ

Jak wszyscy wiemy start w obecnym sezonie był dosyć poważnie zagrożony. Nastąpiła masa spotkań i niezliczona ilość rozmów. Pewne rozwiązanie sytuacji nastąpiło dopiero na Walnym Zgromadzeniu Członków w obecności radnych miasta oraz osób na różnym szczeblu władzy. Została podjęta jednogłośna decyzja o przystąpieniu do rozgrywek. W celu zapewnienia finansowania rundy jesiennej sezonu 2021/2022 z ust decydentów padły jasne, jednoznaczne deklaracje i zapewnienia ich realizacji. Klub miał dostać dodatkowe 150 tysięcy złotych. Środki te miały pochodzić z promocji miasta. Drugim źródłem finansowania miała być rola inkasenta parkingu na Bulwarze. Wszystko to odbyło się 2 lipca, gdzie niektóre zespoły już zaczęły treningi a my na ten moment mieliśmy zaledwie kilku zawodników i nie posiadaliśmy sztabu szkoleniowego. Zostało nam zatem bardzo mało czasu na skompletowanie drużyny i zatrudnienie trenera, którym finalnie został były zawodnik Wisły Jarosław Pacholarz. Niektórzy zawodnicy dołączyli kilka dni przed startem ligi. Faktem jest, że ten start nie tak sobie wyobrażaliśmy ale też nie mieliśmy prawa oczekiwać cudów. Każdy trener potrzebuje czasu aby móc spokojnie przepracować okres przygotowawczy, tak aby mieć w ogóle możliwość zgrania drużyny. Późno zaczęliśmy, także też na efekty pozostało nam poczekać. Efekty te mamy nadzieję właśnie przychodzą. Ostatni mecz ligowy jest świetnym tego przykładem i z wielką niecierpliwością czekamy na niedzielne spotkanie z Siarką Tarnobrzeg na które wszystkich serdecznie zapraszamy.


Aspekty organizacyjne na które mieliśmy bezpośredni wpływ udało nam się załatwić i tutaj należą się też wielkie brawa dla trenera Pacholarza, który to wszystko poukładał.

Zostają sprawy finansowe, które mieliśmy nadzieję, że też są pewne i publicznie złożone deklaracje i zapewnienia zostaną dotrzymane. Ubolewamy nad tym, że jednak tak się nie stało.

Stan faktyczny na ten moment wygląda następująco.:
Z roli inkasenta parkingu na Bulwarze nic nie wyszło ponieważ otrzymaliśmy pismo, że ewentualna taka możliwość będzie istniała dopiero od przyszłego roku. Z deklarowanych 150 tysięcy; w ramach umów jakie mamy podpisane to do końca roku ma wpłynąć tylko 105 tysięcy netto.
Decyzja o starcie w lidze nie została podjęta przez zarząd klubu lecz przez Walne Zgromadzenie a także wszystkie osoby, które udzieliły gwarancji i zapewnień. My teraz tylko oczekujemy i domagamy się ich realizacji. Mamy po prostu nadzieję, że każdy weźmie odpowiedzialność za swoje deklarację i dane słowo konkretnej osoby coś znaczy.
Na ten moment po raz kolejny istnieje obawa, że wysiłki i praca masy osób po raz kolejny zostaną zmarnowane.


W dniu wczorajszym miało się odbyć Nadzwyczajne Walne Zebranie ale niestety praktycznie nikt z zaproszonych decydentów się nie pojawił aby przedstawić swoje stanowisko odnośnie tego co dalej. Dlatego też aby dać sobie czas na wypracowanie jakiegoś rozwiązania zostało ono przeniesione na poniedziałek 11 października o godzinie 18. Liczymy na to, że wtedy już frekwencja będzie znacznie lepsza.

Piotr Andryka | [email protected]

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe