"Wielka historia w małym mieście". Wystawa o historii Opatowa już gotowa

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie wzbogaciła się o kolejną wystawę. Nowa stała ekspozycja to wystawa pt. „Wielka historia w małym mieście”.

Schodząc do wyznaczonych sal opatowskich podziemi dotkniemy początków Opatowa, jak również poznamy historię templariuszy i powstania styczniowego. W Podziemnej Trasie Turystycznej w Opatowie nowej wystawie poświęcone zostały dwa pomieszczenia. Pierwsze z nich poświęcone jest bitwie opatowskiej i nawiązujące do tematyki powstania styczniowego. W ekspozycji znajdziemy nie tylko ilustracje i opisy, ale również biżuterię patriotyczną. Druga część wystawy natomiast przenosi nas do czasów początków Opatowa i templariuszy. 

Adam Hanuszkiewicz, artysta i współtwórca wystawy stwierdził, że wystawy wpisane w ekspozycję „Wielka historia w małym mieście” są wizualizację tego, o czym do tej pory jedynie przewodnicy mogli opowiadać. Jak dodaje ilustracje oparte są na osi czasu historycznych wydarzeń związanych z Opatowem i regionem. 

Jak podkreślił starosta opatowski, Tomasz Staniek powstała wystawa wiąże się z ideą, aby opatowskie podziemia wyposażone były w stałe wystawy związane  z historią Opatowa, której motywem przewodnim mają być właśnie templariusze.

Wystawa mogła powstać dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 68 tysięcy złotych. Całość prac kosztowała natomiast ponad 85 tysięcy złotych. Jak zapowiada starosta, Tomasz Staniek podziemia nadal będą się zmieniać. Już niedługo wyremontowany i zagospodarowany zostanie także niewielki ogródek, gdzie będzie można odpocząć i pokosztować lokalnych przysmaków.  Przez ostatnie 3 lata w Podziemną Trasę Turystyczną w Opatowie zainwestowano blisko milion złotych. 

Z nową wystawą w opatowskich podziemiach może już zapoznać się każdy, kto ma na to ochotę. „Wielką historię w małym mieście” można obejrzeć odwiedzając Podziemną Trasę Turystyczną w Opatowie, która czynna jest cały tydzień w godzinach od 9.00 do 17.00.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xcv
Xcv 01.10.2021, 17:01
Proszę napisać ile osób w jednostkach podległych jak i w samym starostwie jest zatrudnione na umowy typu ,,pracę interwencyine" ? Przecież zapowiadaliscie, że za Waszej kadencji nie będzie takich umów tylko normalne umowy o pracę. Czy opłaca się trzymać powiatowy zakład transportu?, bo chyba mało osób korzysta z tych linii. Sprawa trzecia krzyczeliscie, że za poprzedników nepotyzm a dlaczego dzieci u Was dyrektorami zostają ?

Pozostałe