Sandomierz w lepszej kondycji finansowej. Z własnych środków miasto remontuje dwa budynki

Sandomierz w lepszej kondycji finansowej. Z własnych środków miasto remontuje… Fot. Piotr Andryka | Telewizja STV.PL Trwa remont elewacji budynku Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

Podziel się:

Oceń:

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja finansowa gminy Sandomierz znacząco się poprawiła. Jeszcze kilka miesięcy temu nie było mowy o wykonaniu nawet najdrobniejszych inwestycji za które gmina samodzielnie mogłaby zapłacić. Teraz dwie inwestycje na łączną kwotę ponad 300 000 złotych pokrywa z własnej kieszeni.
Mowa o remoncie elewacji budynku sandomierskiego magistratu oraz pracach, które obecnie trwają na budynku Ratusza. Pierwsze zadanie opiewa na kwotę 302. 822,85 złotych. W ramach prowadzonej inwestycji na budynku położona zostanie nowa elewacja o właściwościach hydrofobowych i paroprzepuszczalnych, czyli tzw. „oddychających”. Przed położeniem nowej elewacji wykute zostaną zniszczone i stare cegły, a ubytki zostaną przemurowane nową cegłą. Prace będą polegały również na demontażu blaszanych gzymsów, remoncie cokołu kamiennego, renowacji kamiennych elementów wystroju architektonicznego, jak również remoncie kamiennych okładzin przyziemia i schodów kamiennych oraz renowacji sztukaterii. Nowa elewacja na budynku Urzędu Miejskiego w Sandomierzu ma pojawić się  do połowy listopada tego roku.
 
Tak dużego remontu podjęła się firma Kaldo z Sandomierza, która jako jedyna przystąpiła do przetargu. Warto przypomnieć, że to już kolejna inwestycja, którą ta konkretna firma wykonuje dla miasta, wygrywając kolejne przetargi dzięki najkorzystniejszym ofertom.
 
Druga inwestycja związana jest jak wyjaśnia rzecznik prasowy burmistrza Sandomierza, Michał Mendak z pracami konserwatorskimi w Ratuszu.
 
- W Ratuszu trwają prace konserwatorskie. Te prace mają na celu zabezpieczenie wnętrza Ratusza przed przedostawaniem się wód opadowych. Prace polegają na uszczelnieniu bocznego daszku. Jest to niewielka inwestycja, ale bardzo ważna dla zabezpieczenia tego zabytkowego budynku – wyjaśnia Michał Mendak.
 
Wartość prac prowadzonych w sandomierskim Ratuszu oscyluje w granicy 4 tysięcy złotych.
 
Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe