Fałszywe sms-y i internetowe zagrożenia. Seniorzy z Ożarowa wiedzą więcej o bezpieczeństwie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Projekt „Cyfrowa wspólnota” realizowany przez Fundację Solidarności Społecznej Amigos wciąż trwa. Wczoraj kolejna grupa seniorów z Ożarowa skorzystała z możliwości wysłuchania prelekcji na temat bezpieczeństwa w Internecie i smsowych wyłudzeń.

Jak już wspominaliśmy „Cyfrowa wspólnota” to projekt Fundacji Solidarności Społecznej Amigos, który realizowany jest przy merytorycznym wsparciu Świętokrzyskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Jak wyjaśnia prezes Fundacji Małgorzata Gadawska w projekcie głównie chodzi o to, aby przekazać uczestnikom organizowanych spotkań wiedze i praktyczne umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa. 


Wykład na temat bezpieczeństwa w Internecie przygotowali dla seniorów eksperci Fundacji Solidarności Społecznej Amigos w ramach realizowanego projektu. Jego tematem były internetowe oszustwa. Tobiasz Nartowski przed okiem naszej kamery wyjaśnia na co zwrócić należy szczególną uwagę, gdy otrzymamy podejrzany email lub sms. Jak zauważa ekspert czasem oszuści podszywają się pod naszych znajomych, dlatego ważna jest bezpośrednia weryfikacja tego, czy rzeczywiście nasz przyjaciel lub znajomy potrzebuje pomocy.


Wtorkowe spotkanie z seniorami w Ożarowie było pierwszym z cyklu takich edukacyjnych spotkań, które będą organizowane w ramach projektu „Cyfrowa wspólnota”. Projekt „Cyfrowa wspólnota” sfinansowany jest w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe