Festyn rodzinny w Brzozowej. "Kalinki" zachęcały do szczepień

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Koło Gospodyń Wiejskich „Kalinki” z Brzozowej zaprosiło w niedzielne popołudnie na rodzinny festyn z okazji pożegnania lata. Niedzielna impreza na boisko sportowe w Brzozowej przyciągnęła tłumy osób, które chętnie skorzystały z przygotowanych dla nich atrakcji.

Pożegnanie Lata w Brzozowej odbyło się pod hasłem „Szczepimy się z KGW”. Od 15.00 przy Muzeum Regionalnym w Brzozowej trwał festyn rodzinny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Kalinki", podczas którego uczestnicy mieli możliwość przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson przeciw COVID-19.

Jak wyjaśnia Barbara Sołtyka szefowa KGW „Kalinki” festyn udało się zorganizować dzięki dotacji jaką koło dostało z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Z organizacji kolejnego już festynu z profilaktycznym akcentem cieszy się również wójt gminy Tarłów Tomasz Kamiński, który podkreślił, że w powrocie do normalności sprzed pandemii mogą pomóc szczepienia. 

O tym, że warto przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 mówił również poseł Andrzej Kryj. 

Do szczepień ze sceny zachęcał również marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski.

Do tej pory na terenie całego powiatu opatowskiego udało się zorganizować ponad 20 takich pikników. Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie, Artur Lis stwierdził, że organizowane festyny integracyjne pod hasłem „Szczepimy się z KGW” przynoszą jak na razie zamierzony skutek.

Podczas festynu każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Na najmłodszych czekały dmuchańce i wata cukrowa, a na tych starszych degustacja dziczyzny od Koła Łowieckiego „Szarak” z Radomia oraz poczęstunek przygotowany przez miejscowe KGW. Wszystkim czas spędzony w Brzozowej umiliły występy wokalne lokalnych artystów.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe