III Bieg Szklarski. Rekordowa edycja biegu zorganizowanego przez NSG Group

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

III edycję Biegu Szklarskiego organizowanego przez firmę Pilkington z pewnością możemy uznać za rekordową. W tej edycji biegu udział wzięło ponad 160 zawodników, którzy zmierzyli się z dystansem 21 i 5,5 kilometrów. Współorganizatorem sportowego wydarzenia było NSG Group wspólnie z Miejskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu i Sandomierzu.

Jako pierwsi z terenu Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu  wystartowali uczestnicy biegu na ponad 20 kilometrów. W ramach III Biegu Szklarskiego spod głównej bramy zakładu w Sandomierzu wystartowali również zawodnicy „Szklanej Piątki” oraz ci, którzy zdecydowali się pomaszerować z kijkami nordic walking.

Ideą inicjatywy zorganizowania Biegu Szklarskiego, która narodziła się kilka lat temu było zorganizowanie takiego wydarzenia, które połączy dwa sąsiadujące miasta.

Jak przypomniał prezes Pilkington Automotive Poland, Ryszard Jania po roku przerwy udało się wrócić do tradycji organizowania Biegu Szklarskiego, którego jedną z głównych idei jest integracja.

W III Biegu Szklarskim po raz kolejny udział wzięli Łukasz, Krzysztof i Tomasz. 

Meta wszystkich trzech biegów była na nadwiślańskich bulwarach, gdzie jako pierwszy zameldował się Mariusz Turczyn z klubu Zmitek Team Nowa Dęba, który został tegorocznym zwycięzcą głównego Biegu Szklarskiego. Szklaną Piątkę jako pierwszy zdobył natomiast Adam Bajorski z Optima Radom. W kategorii Nordic walking pierwszy okazał się Jacek Sieroń z sandomierskiego MOSiR-u. 

Warto przypomnieć, że bieg od samego początku wspiera akcje charytatywne. Podczas tegorocznego Biegu Szklarskiego udało się zebrać 6300 złotych. Cała kwota została przekazana na leczenie chorego na rdzeniowy zanik mięśni Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza.  

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe