Zawichost: Promocja "Legend Zawichojskich" autorstwa Tomasza Figla

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Legenda o zawichojskim herbie”, „Duchy starego cmentarza”, „O zawichojskim plebanie”, „Ballada flisacka” czy też „Zawichojskie ucho igielne” to tylko kilka ciekawych historii opisanych w książce Tomasza Figla pod zacnym tytułem „Legendy zawichojskie”. Prezentacja książki oraz spotkanie z jej autorem odbyło się w miniony piątek w zabytkowej remizie w Zawichoście.

Książka, która wzbogaciła dotychczasowy dorobek katalogu publikacji, poświęconych miastu Zawichost zawiera 20 legend. Akcja większości z nich toczy się w Zawichoście, między innymi na cmentarzu żydowskim, dawnym cmentarzu cholerycznym i w nieistniejącym już zamku. W zbiorze legend Tomasza Figla znajdziemy również utwory związane z Czyżowem, Pawłowem, Piotrowicami i Wygodą. 

O to, dlaczego autor w swoich legendach wykorzystał mroczne tajemnice Zawichostu zapytaliśmy Tomasza Figla, który przed okiem kamery udzielił na nie odpowiedzi. 

Chociaż Tomasz Figiel uwielbia legendy i opowiadania to w najbliższych literackich planach autora „Legend zawichojskich” pojawiła się również powieść.

Do książki tematyczne ilustracje przygotowała partnerka Tomasza Figla, Paulina Świątek. Spotkanie autorskie w Zawichoście uświetnił występ gitarzystki Marii Korzeniowskiej.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe