Nowe autobusy dotarły do Sandomierza

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowoczesne niskoemisyjne autobusy marki Solaris, które już niedługo wyjadą na ulice Królewskiego Miasta dotarły dziś do Sandomierza. Koszt zakupu nowych autobusów, które będą służyć pasażerom komunikacji miejskiej oscyluje w granicy ponad 6 milionów złotych.

Dziś popołudniem na teren Zakładu Komunikacji Miejskiej w Sandomierzu dotarły nowe autokary. Obecny tabor pojazdów Zakładu Komunikacji Miejskiej zasili sześć autobusów o długości blisko 9 metrów, którymi podróżować będzie mogło około 60 pasażerów. Są to nowoczesne diesle, emitujące mniejsze ilości spalin. Silniki pojazdów spełniają również normę czystości Euro6. Chociaż autokary w Sandomierzu już są to jednak na ulicach miasta pojawią się dopiero za kilka dni.

Koszt zakupu sześciu  autobusów wyniósł 6,7 mln złotych. Gmina na ten cel otrzymała 85-procentowe dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jak podkreślił prezes sandomierskiego PGKiM, Piotr Sołtyk zrealizowana inwestycja realizowana jest w ramach proekologicznego projektu związanego z modernizacją transportu publicznego. Jak dodał to ważna inwestycja wykonana została z myślą o pasażerach.

Jak wyjaśnia prezes PGKiM w Sandomierzu zgodnie z założeniami umowy, po zakupie nowych autokarów 7 z dotychczasowych pojazdów musi zostać zlikwidowanych. 

Zakup autokarów to tylko jeden z etapów tego przedsięwzięcia. W kolejnych wyremontowane zostanie 25 przystanków autobusowych. W planach jest również aplikacja dla pasażerów z aktualnym rozkładem jazdy.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vick
Vick 22.09.2021, 19:38
Fajnie, że są nowe autobusy, ale moim zdaniem Autosany miały po prosu fajniejsze malowanie. Tutaj to zestawienie białego i pomarańczowego jakoś dziwnie wygląda.

Pozostałe