W Lipniku zagrali dla Bartusia

  • 16.09.2021, 14:26
  • Adam Barański Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie
W Lipniku zagrali dla Bartusia Adam Barański Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie

Podziel się:

Oceń:

12 września na zmodernizowanym boisku sportowym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku odbył się Charytatywny Turniej Siatkarski w Lipniku pod hasłem: „Gramy dla Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza”.

W słoneczne popołudnie na boisku w Lipniku stawiło się sześć drużyn z terenu województwa Świętokrzyskiego: Szwagier Team, Pędy Ryżu, Wisła Gołębice, Koko Dżambo, Mix Team oraz gospodarze turnieju Asy.

Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, z których do fazy pucharowej przeszły po dwie drużyny z każdej grupy. 

W meczu o trzecie miejsce na boisku spotkały się drużyny Szwagier Team i Mix Team. Po zaciętej walce, zwycięstwo przypadło ekipie Mix Team. 

W finale spotkały się drużyny Koko Dżambo i Asy. Po emocjonującej walce, gospodarze ulegli gościom. 

Oczywiście rozgrywki sportowe były tylko jednym dwóch głównych celów organizacji turnieju siatkarskiego. Każda drużyna, która chciała uczestniczyć w zawodach musiała dokonać wpłaty wpisowego w wysokości minimum 100zł. Cała kwota wędrowała bezpośrednio do wcześniej otrzymanej na ten cel puszki. Również kibice wrzucali pieniądze do puszki, a to wszystko na leczenie dla małego Bartusia Przychodzkiego.

Podczas Charytatywnego Turnieju Siatkarskiego w Lipniku zawodników wspierał gospodarz gminy Lipnik, wójt Andrzej Grządziel. Z zaciekawieniem przyglądał się zawodnikom i ich stylom gry, wydając bardzo trafne opinie na temat każdego rozegranego meczu. Podziękował również wszystkim uczestniczącym z turnieju za zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu, nie tylko na grę, ale również za chęć niesienia pomocy innym.

Wspólnie z organizatorami wręczał wszystkim drużynom dyplomy za udział w turnieju. Natomiast drużyny na podium otrzymały dodatkowo pamiątkowe puchary. Wiele osób podkreślało, że udział w turnieju to była bardzo dobra zabawa.

A po rozegranych meczach na zawodników czekała pyszna kiełbaska z grilla i owocowe soki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przemysław Chyc – Mix Team – zdobywcy III miejsca

- Braliśmy dzisiaj udział w turnieju charytatywnym dla Bartusia, zbieraliśmy pieniądze na leczenie chłopca. Świetna inicjatywa i organizacja. Zachęcam do udziału w podobnych inicjatywach. Dzieci są najważniejsze i o ich zdrowie trzeba dbać. Również chciałem podziękować organizatorom za zaproszenie, za zrobienie super wydarzenia na rzecz pomocy chorym. Adam, Filip, dziękuję w imieniu całej drużyny, było nam bardzo miło tu przyjechać. Zebraliśmy się ekipą, najmocniejszą w chwili obecnej. Zrobiliśmy zrzutkę, wrzuciliśmy do puszki dla małego Bartusia. Dziękujemy  bardzo.

Adam Barański – współorganizator turnieju i pracownik Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie

- Cieszę się, że po raz kolejny wspólnie ze znajomymi miałem przyjemność zorganizowania turnieju siatkarskiego. Jest to tym bardziej cenne, że podjęliśmy się zbiórki pieniędzy dla Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza. Mam nadzieję, że mały Bartuś wróci do zdrowia, czego w imieniu własnym i wszystkich zawodników mu życzę.

Pomysł zorganizowania turnieju pojawił się tydzień wcześniej podczas rozgrywanego meczu w siatkówce plażowej. Wspólnie z Filipem Wesołowskim postanowiliśmy podjąć inicjatywę, by w tak krótkim czasie zorganizować zawody o charytatywnym charakterze. Do organizacji dołączyli się również koledzy z drużyny, a przede wszystkim Dominik Zieliński. Nie są to pierwsze zawody siatkarskie, które wspólnie zorganizowaliśmy. W przyszłości chcemy zrealizować kolejne edycje turniejów siatkarskich.

W imieniu organizatorów pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do realizacji turnieju. Wójtowi gminy Lipnik, Andrzejowi Grządzielowi, zastępcy wójta gminy Lipnik, Wojciechowi Zdyb, Piotrowi Wesołowskiemu, pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku na czele z dyrektorem, Danutą Polit, Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku za użyczenie sprzętu nagłośnieniowego oraz redakcji Nasz Opatów i STV.PL za objęcie patronatem medialnym całego wydarzenia.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i dobrą zabawę. 

Bartuś Przychodzki z Sandomierza jest małym dzieckiem, który choruje na bardzo poważna chorobę, która unieruchamia cały organizm, a mianowicie SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Walka rodziców i lekarzy o zdrowie chłopca to nie wszystko. Aby mały Bartuś wyzdrowiał potrzeba bardzo drogiego leku, którego koszt wynosi ok. 9,5mln zł. Do końca zbiórki pozostało już niewiele czasu, a dzięki zaangażowaniu wielu osób i ogromnej liczbie wolontariuszy, cel jest na wyciągnięcie ręki.

Autor tekstu: Adam Barański Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie

Adam Barański Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe