Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie mogą już korzystać z nowoczesnego boiska

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie mogą już swobodnie korzystać z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Od środy oficjalnie mogą rozgrywać tam mecze piłki siatkowej czy też ręcznej i nożnej. W nowym sportowych kompleksie znajduje się również boisko do gry w tenisa, bieżnia czterotorowa o długości 60 metrów oraz dwa boiska do gry w koszykówkę.

W środę odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi oraz otwarcie inwestycji, podczas którego wójt Andrzej Grządziel podsumował całą przeprowadzoną inwestycję. Jak wspomniał to co udało się zrobić zostało wykonane z myślą o uczniach. Gospodarz gminy przypomniał również, że systematycznie stara się likwidować bariery w poszczególnych jednostkach oświatowych, aby wyrównać poziom edukacji. Podobna inwestycja wcześniej została wykonana w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku.

Na wykonanie tej potężnej sportowej inwestycji samorząd gminy Lipnik otrzymał wsparcie z rządowego programu Sportowa Polska w wysokości 244 760 złotych, co stanowi 50% wartości całej inwestycji. Wartość całej inwestycji natomiast oscyluje w kwocie 489 521, 25 złotych. 

Wiceminister sportu, Annę Krupkę w wydarzeniu reprezentował Marcin Świerkula, który przypomniał, że na inwestycje związane z poprawą i modernizacją infrastruktury sportowej rząd przekazał w ostatnim czasie 250 milionów złotych. 

Małgorzata Krakowiak, dyrektor szkoły podczas uroczystości podziękowała za wykonaną inwestycję oraz wkład w sportowy rozwój tej placówki. 

Inwestycję docenili również przedstawiciele Rady Rodziców, w imieniu których głos zabrała Dorota Zmarzlik.

Wydarzenie zakończył program sportowy w wykonaniu najstarszych uczniów szkoły. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe