ARiMR wspiera Koła Gospodyń Wiejskich. Potrzeb jest wiele

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa systematycznie stara się wspierać swoimi programami nie tylko rolników, ale również działalność Kół Gospodyń Wiejskich. Co kilka miesięcy takie organizacje mogą liczyć na finansowe wsparcie, z którego coraz chętniej korzystają KGW również w naszym regionie.

W ofercie ARiMR w ostatnim czasie Koła Gospodyń Wiejskich mogą liczyć na fundusze z dwóch programów. Do dziś powiatowe biura agencji przyjmowały wnioski o udzielenie wsparcia dla tych kół gospodyń wiejskich, które chcą aktywnie włączyć się w akcję promocji szczepień przeciw COVID-19. 


Do końca września natomiast trwa nabór wniosków w ramach których KGW mogą ubiegać się o dofinansowanie na swoją działalność statutową, którego wysokość będzie zależeć od ilości członków KGW. 


Dziś do opatowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawitały przedstawicielki KGW z Mydłowa, które już drugi raz chcą postarać się o dofinansowanie na organizowanie wydarzenia, które ma promować akcję szczepień przeciw COVID-19 oraz integrować lokalną społeczność. Pierwszy festyn pełen atrakcji i z punktem szczepień odbył się 4 września w Mydłowie. 


Panie z tego KGW nie wykluczają kolejnych wniosków o wsparcie swoich działań, ponieważ jak mówią potrzeb jest jeszcze wiele. 


W powiecie opatowskim na ten moment jest 60 Kół Gospodyń Wiejskich wpisanych do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, które mogą starać się o finansowe wsparcie oferowane przez ARiMR. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe