W Obrazowie walczyli o Kryształowe Jabłko. 200 uczestników wystartowało w VI edycji biegu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Obrazów w ostatnią niedzielę postawił na sport! Ponad 200 osób wzięło udział w VI Biegu o Kryształowe Jabłko Wójta Gminy Obrazów, który był organizowany w czterech kategoriach. Zawodnicy pokonali biegnąc oraz maszerując z kijkami nordic walking trasy na 5 lub 10 kilometrów. Był też bieg na szpilkach, który również cieszył się dużym powodzeniem.

Bieg o Kryształowe Jabłko Wójta w gminie Obrazów odbywa się już od kilku lat. Małą przerwę w jego organizacji spowodowała pandemia koronawirusa. Jednak jak przed naszą kamerą podkreślił wójt Krzysztof Tworek ta przerwa pokazała, że zawodnicy chcą brać w nim udział. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 200 osób. 

Jako piersi wystartowali zawodnicy na dystansie 5 kilometrów, później "Jabłoniowym Szlakiem" wyruszyli miłośnicy nordic walking. Ostatni z mety wyruszyli chętni na pokonanie 10 kilometrów. Pierwszy na mecie po pokonaniu 10 kilometrów zameldował się Damian Noga ze staszowskiej straży pożarnej, który podkreślił, że przygotowana trasa nie należała do łatwych i trzeba było pokonać kilka trudnych podbiegów pokonać kilka podbiegów.

Zwycięzcą biegu na 5 kilometrów okazał się natomiast Bartłomiej Tworek z Opatowa, który w organizowanym biegu udział bierze już po raz kolejny.

W gronie zawodników można było zobaczyć również kobiety, które dopiero zaczęły swoją przygodę z bieganiem, ale już teraz wiedzą, że z pewnością wezmą udział w przyszłej edycji tego wydarzenia. 

Organizowany w Obrazowie bieg od samego początku cieszył się sporym powodzeniem w regionie. Teraz biorą w nim udział zawodnicy z całej Polski. Początki Biegu o Kryształowe Jabłko Wójta Gminy Obrazów wspominał przed naszą kamerą Krzysztof Tworek, który wspólnie z zawodnikami pokonał trasę 5 kilometrów.    

VI Bieg o Kryształowe Jabłko Wójta Gminy Obrazów zakończył się dekoracją zwycięzców.  Na wszystkich uczestników oprócz pamiątkowych medali czekał również pyszny poczęstunek i miła muzyczna niespodzianka. Po sportowych emocjach można było oddać się muzycznej zabawie podczas koncertu góralskiej Kapeli Jędrusie. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zawodnik
zawodnik 14.09.2021, 23:09
Ciekawi mnie skąd autor wziął informacje o tym, że kobiety biorące udział w zawodach dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, bzdura.

Pozostałe