Dziki problemem mieszkańców Kamienia Plebańskiego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły” – to fragment wiersza Jana Brzechwy, który znamy z dzieciństwa. Chociaż na pozór humorystyczny, to z pewnością mieszkańcom osiedla Kamienia Plebańskiego w Sandomierzu nie jest do śmiechu, ponieważ jak mówią właśnie przez obecność tych dzikich zwierząt boją się wychodzić ze swoich domów.

Dziki systematycznie utrudniają codzienne życie mieszkańców Kamienia Plebańskiego. Zwierzęta wchodzą na niektóre posesje i do ogródków. Problem z dzikami trwa już dłuższy czas, a mieszkańcy stają się coraz bardziej bezradni, ponieważ zgłaszane przez nich od kilku lat interwencje do burmistrza, policji, straży miejskiej czy też okolicznych kół łowieckich pozostają jak na razie bez odpowiedzi. Mieszkańcy Kamienia Plebańskiego pamiętają jedynie jedyną od kilku lat akcję płoszenia zwierząt, która odbyła się dwa lata temu, jednak również okazała się nieskuteczna. 

Po kilku latach zmagań i nieustannych apelów o pomoc w rozwiązaniu tego problemu w  ubiegłym tygodniu z inicjatywy radnych miejskich Marka Strugały i Marcina Świerkuli odbyło się spotkanie z mieszkańcami Kamienia Plebańskiego, na które zaproszono również łowczych i przedstawicieli miasta. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe