Przełamanie OKS-u i Frańczaka

Przełamanie OKS-u i Frańczaka Fot. Telewizja STV.PL

Podziel się:

Oceń:

OKS przełamał się w Oksie. Mecz z Nidą nie był porywającym widowiskiem. Zespół z Opatowa był lepszy i wygrał zasłużenie.

Nida Oksa - OKS Opatów 1:2 (1:0)

1:0 Karpiński 45’

1:1 Żelaszczyk 51’

1:2 Frańczak 74’

OKS: Partyka, Jasiński, Łowicki, Łata (80 Grzyb), Trojanowski, Ożdżyński, Dziewięcki, Żyłowicz (46 Kadela), Frańczak, Żelaszczyk, Łukawski

Słabe to było widowisko. Maleńkich rozmiarów i nierówna płyta nie pozwalała na finezyjne rozgrywanie piłki. Wygodniej było grać na tzw. „aferę”. Pierwsze 45 min. było wyrównane z niewielkim wskazaniem na miejscowych. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry pierwszej połowy błąd indywidualny piłkarza OKS wykorzystał Karpiński i ładnym strzałem zza linii pola karnego pokonał Partykę.

Kibice Opatowa zastanawiali się w przerwie jaki zobaczą zespół w drugiej odsłonie. Dotychczas OKS w drugich połowach grał słabo. Tym razem było odwrotnie. Podopieczni trenera Jasińskiego, zdominowali rywala, który nie miał nic do powiedzenia. Po kilku minutach wyrównał Żelaszczyk. Napastnik zespołu z Opatowa precyzyjnym strzałem trafił do siatki. Na kwadrans przed końcem meczu, przypomniał o sobie Frańczak, który ostatnio nie rozpieszczał kibiców skutecznością. Napastnik OKS dostał piłkę i z prawej strony pola karnego mocnym strzałem po długim słupku wyprowadził gości na prowadzenie. Jak się później okazało była to ostatnia bramka tego spotkania. Kibice OKS –u jak zawsze dopingowali swoją drużynę i po meczu jednogłośnie stwierdzili, że oni chcą oglądać tylko taką drużynę jaką widzieli w 2. połowie meczu z Nidą.

- Borykamy się z problemami kadrowymi i dlatego bardzo się cieszę z wygranej – powiedział Piotr Łata, prezes OKS Opatów. – Nie graliśmy nic rewelacyjnego. Zdarzały się błędy, ale wszyscy pracowali na zwycięstwo. Nie było wzajemnych pretensji, niepotrzebnych gestykulacji. Takie zaangażowanie musi być podczas każdego spotkania. Jestem dumny z postawy piłkarzy.

Materiał filmowy z meczu Nida Oksa – OKS Opatów już wkrótce.