GOŚĆ TYGODNIA: Będziemy promować spis powszechny w Sandomierzu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po wakacyjnej przerwie w programie GOŚĆ TYGODNIA spotykamy się z dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach Agnieszką Piotrowską-Piątek, żeby poruszyć temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa. Jednak czasu na spisanie się pozostaje coraz mniej, ponieważ jedynie do końca września. O zasadach, najbardziej popularnych wśród mieszkańców formach spisowych oraz najbliższych akcjach promujących w regionie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań opowiedziała w programie GOŚĆ TYGODNIA dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach Agnieszka Piotrowska-Piątek.

Warto podkreślić, że na ten moment statystyki spisu w województwie przedstawiają się imponująco. Całe województwo świętokrzyskie pod względem spisanych mieszkańców zajmuje drugie miejsce w Polsce. 

Spisać możemy się na różne sposoby. Samospis w internecie, wizyta w spisobusie lub mobilnym punkcie spisowym oraz u rachmistrza. 

W ciągu najbliższych Główny Urząd Statystyczny w Kielcach wspólnie z Urzędem Miasta planuje dodatkowe akcje spisowe w Sandomierzu. Mobilne punkty Narodowego Spisu Powszechnego pojawią się na najbliższych kulturalnych wydarzeniach, a oprócz tego również w sandomierskich galeriach. 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe