Powiatowe ćwiczenia służb pod kryptonimem "ZAWICHOST 2021"

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Napad i pożar w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, samochód zatopiony w Wiśle, pościg za przestępcami i wypadek samochodowy. Brzmi jak scenariusz kina akcji, jednak to ćwiczenia powiatowe strażaków, które w tym roku odbyły się w Zawichoście.

W powiatowe ćwiczenia pod kryptonimem „ZAWICHOST 2021” zaangażowali się strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, ochotnicze straże pożarne, zespoły ratownictwa medycznego, Grupa PCK z Sandomierza, policja jak również Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Ćwiczenia miały na celu wypracowanie form współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami i instytucjami, które na wypadek powstania realnego zdarzenia przyniosą odpowiednie zachowania. 

Ćwiczenia zakończyły się małym podsumowaniem, jednak jak powiedział st. kpt. Piotr Krytusa, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu na odpowiednie wnioski, które trzeba będzie wprowadzić w życie przyjdzie jeszcze czas. 

W imieniu komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach w wydarzeniu udział wziął naczelnik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marcin Nyga.

Za codzienną pracę, poświęcenie i służbę dla dobra mieszkańców powiatu podziękował wicestarosta sandomierski, Paweł Niedźwiedź.

W trakcie podsumowania zakończonych już ćwiczeń insp. Ryszard Komański, szef sandomierskiej policji wrócił do poprzednich akcji podczas których wszystkie służby w rzeczywistości połączyły siły. 

W powiatowych ćwiczeniach służb udział wzięło ponad 150 osób.  

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe