Ceny z opatowskiej targowicy. Duży ruch na stoiskach z żywnością

Ceny z opatowskiej targowicy. Duży ruch na stoiskach z żywnością Fot. Telewizja STV.PL

Podziel się:

Oceń:

Jak co tydzień podajemy ceny z opatowskiego targowiska. Mamy złą wiadomość dla kupujących – żywność jest coraz droższa. Mimo postępującej drożyzny najwięcej osób robiło zakupy na stoiskach z owocami, warzywami i artykułami mięsnymi. Niewielki ruch był w części targowiska, w której oferowano odzież. Nie brakowało osób oferujących grzyby i to zarówno świeże jak i marynowane.

Kilka minut trzeba było postać w ogonku by kupić wyroby wędliniarskie z masarni „Kalitów” z Nikisiałki. Paweł i Jakub (dziadek i wnuczek) uwijali się jak w ukropie by kupujących jak najszybciej obsłużyć. Kolejka ustawiała się także przed stoiskiem jednej z piekarni. 

Smakosze „darów lasu” mogli nabyć świeżo zebrane grzyby. Za dużą miseczkę prawdziwków żądano 18 zł. Miseczkę kurek ceniono na 10 zł. W podobnej cenie były kanie. Przy zakupie tego gatunku grzyba pani dodawała kubek gorącej czekolady.

Niewielki był wybór pomidorów, za kilogram których, trzeba było zapłacić w zależności od gatunku od 4 do 5 zł. Cena śliwek i jabłek oscylowała około 3 zł za kg. Za pięciokilogramowy worek papryki żądano 25 zł. Oferowano także oryginalną węgierkę po 4 zł za kg. Praktycznie na każdym stoisku z warzywami był czosnek w cenie od 1.5 do 2 zł za główkę.

- Przy takim popycie trzeba będzie zwinąć interes –mówił jeden ze sprzedających bieliznę. – Ceny w hurtowniach poszybowały w górę, a kupujących jest jak na lekarstwo. Biznes z którego się utrzymywałem staje się nieopłacalny. Nie mogę sobie pozwolić aby do niego dokładać, bo najzwyczajniej nie mam z czego dołożyć. Przestało być aktualne powiedzenie charakterystyczne dla jednego z narodów, że „najgorszy interes jest lepszy od najlepszej pracy”.  

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe