Startuje remont dwóch budynków SP nr 4 w Sandomierzu za 8 milionów złotych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwa duże remonty termomodernizacyjne za blisko 8 milionów złotych czekają budynki należące do Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu.

Znacznej zmiany doczekają się budynek „czwórki” przy ulicy Mickiewicza i ulicy Cieśli. Zakres zaplanowanych prac w obu obiektach jest podobny. W zakresie prac znalazło się m.in. ocieplenie ścian i stropodachów, wymiana okien i drzwi oraz wymiana instalacji centralnego ogrzewania jak również ciepłej wody. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie  Na budynkach pojawią się panele fotowoltaiczne. Jak podkreślił podczas konferencji prasowej burmistrz Sandomierza Marcin Marzec wykonanie takich remontów pozwoli na oszczędności. 

W podpisaniu umowy udział wziął dyrektor szkoły Mieczysław Dygas, który jak powiedział te budynki wymagają takiego remontu, ponieważ najstarsze klasy oraz instalacja do ogrzewania budynku nie była wymieniana od 1985 roku – czyli od początku istnienia tej placówki.

Remont budynku przy ulicy Adama Mickiewicza będzie kosztował 3,4 miliona złotych, natomiast tego przy Leona Cieśli prawie 4,5 mln złotych. Jak poinformował Piotr Wójtowicz z sandomierskiego magistratu na zadania te miasto pozyskało 75 procent dofinansowania ze środków unijnych.

Odpowiednia umowa z wykonawcami już została podpisana. Teraz firmy czekają na wejście do budynków, aby sprawnie rozpocząć prace remontowe, które mają potrwać do sierpnia przyszłego roku.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe