Gmina Dwikozy reprezentowała województwo świętokrzyskie podczas Dożynek Jasnogórskich

Gmina Dwikozy reprezentowała województwo świętokrzyskie podczas Dożynek… Fot. [email protected] Gmina Dwikozy reprezentowała województwo świętokrzyskie podczas Dożynek Jasnogórskich

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend, w Częstochowie, podczas trzydniowych obchodów Dożynek Jasnogórskich, odbyła się VI edycja konkursu kulinarnego Bitwa Regionów.

Finaliści wyłonieni zostali na podstawie samodzielnie przygotowanego filmu promocyjnego:

Spośród ponad  600 zespołów z całej Polski, wyłoniono 16 najlepszych, które w ubiegłą sobotę reprezentowały swój region podczas krajowego finału. Województwo świętokrzyskie dumnie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Kukułki” z Rzeczycy Mokrej. Koło przygotowało regionalne danie - Młody kurczak w otulinie słoniny na zasmażanej kapuście z pomidorami i kluchami siwuchami. Danie sporządzone zostało z lokalnych, najwyższej jakości produktów, podane na porcelanie Ćmielów, przeniesione na dębowych tacach. 

Bitwa Regionów to promocja rolnictwa, tradycji związanych ze wsią i przodkami ale także promocja tego, co z czego słynie region. Wydarzenie ubogacał ogrom lokalnych produktów, świeżych i naturalnych, lokalne, barwne stroje, wyroby lokalnych artystów, ale także zdobycze nowoczesnej technologii. Tradycja i nowoczesność doskonale współgrały ze sobą.

W imprezie udział wzięli Ministerstw Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Dec, Dyrektor OT KOWR w Kielcach Jacek Toś, Dyrektor Departamentu Rozwoju Rynku KOWR Mateusz Rojek. W jury zasiedli ponadto znani z popularnych konkursów kulinarnych Sebastian Olma oraz Tomasz Jakubiak.

Źródło: [email protected]

Zdjęcia (23)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe