Pięć samorządów i wspólny cel

  • 06.09.2021, 18:41 (aktualizacja 06.09.2021, 18:48)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Porozumienie podpisane! To oznacza, że od dziś pięć samorządów należących do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego „Sandomierz” może wspólnie działać. Podpisanie ważnego dokumentu pomiędzy Sandomierzem i czterema ościennymi gminami takimi jak: Obrazów, Dwikozy, Wilczyce i Samborzec odbyło się w sandomierskim Ratuszu.

Miejski Obszar Funkcjonalny został wyodrębniony w Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+. MOF „Sandomierz” jest jednym z pięciu takich obszarów na terenie województwa świętokrzyskiego. W wyodrębnionych obszarach znajdują się miasta, które tracą funkcje społeczno- gospodarcze.  Wspólne działania samorządów mają za zadanie pomóc w opracowaniu wspólnej strategii rozwoju tego regionu, a w przyszłości ułatwić sięganie po dodatkowe środki finansowe. 


Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec zwrócił uwagę na to, że podpisane porozumienie omawia zasady współpracy pomiędzy samorządami znajdującymi się w obszarze.


Kolejnym krokiem w działaniach samorządowców jest opracowanie  odpowiedniej strategii, w którym jak zauważył Krzysztof Tworek, wójt gmin Obrazów aktywnie powinni uczestniczyć mieszkańcy.


Wójt gminy Dwikozy, Marek Łukaszek odniósł się natomiast w swojej wypowiedzi do ponadlokalnego charakteru podpisanego dokumentu, który ma pomóc w wspólnym rozwoju.


Robert Paluch, wójt gminy Wilczyce uważa, że podpisanie takiego porozumienia pomiędzy samorządami pomimo wielu jeszcze niewiadomych przyniesie wymierne efekty. 


Witold Surowiec, wójt gminy Samborzec po podpisaniu porozumienia powiedział, że wspólne działania  w sięganiu po środki finansowe przyniosą korzyści i przyczynią się do rozwoju całego regionu. 


Ważne porozumienie samorządów to pierwszy krok.  Dla gmin włączonych do MOF „Sandomierz” czas pomiędzy kolejnymi spotkaniami będzie czasem wykorzystanym na konsultacje społeczne  i podjęcie ważnych dla wspólnego dobra decyzji. 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe