Narodowe Czytanie po raz pierwszy w Zawichoście

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Ja za Ciebie zapłaciłam w kantorze! Musisz dalej służyć, a to mi się podoba..." To jeden z fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”. Ta tragifarsa, w której przeplatają się ludzka głupota, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie, zabrzmiała w minioną sobotę w ramach X już edycji akcji Narodowego Czytania w całej Polsce. W Zawichoście czytanie fragmentów „Moralności Pani Dulskiej” rozpoczęło się tuż przed południem w ogrodzie przed Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Chociaż w Zawichoście ta akcja odbyła się po raz pierwszy to według zapewnień burmistrz Katarzyny Kondziołki z pewnością nie ostatni. 

W akcję Narodowego Czytania zaangażowali się radni, dyrektorzy zawichojskich instytucji jak również uczniowie i mieszkańcy Zawichostu. 

Narodowe Czytanie to akcja organizowana w Polsce od 2012 z inicjatywy Prezydenta RP.W pierwszej edycji wspólnie odczytano lekturę „Pan Tadeusz” autorstwa Adama Mickiewicza.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe